Tusk „klepnął” S19 na Podkarpaciu

– Oddział Rzeszów jest gotowy do rozpisania przetargów na S19 od Stobiernej do Sokołowa Małopolskiego oraz od Świlczy do Węzła Rzeszów Południe – mówi Bartosz Wysocki z GDDKiA. Fot. Artur Getler

PODKARPACIE. Przetargi na dwa odcinki S19 pod Rzeszowem jeszcze w tym roku.

Rada Ministrów przyjęła we wtorek załącznik nr 5 do programu budowy dróg. Dzięki temu przetargi na dwa podkarpackie odcinki S19 zostaną rozpisane jeszcze w tym roku. W ciągu najbliższych miesięcy zostanie rozpisany przetarg na S19 Stobierna – Sokołów Małopolski oraz S19 Świlcza – węzeł Rzeszów Południe (okolice Kielanówki).

Dzięki przyjęciu tego załącznika będzie możliwe ogłoszenie już w 2013 roku około 50 postępowań przetargowych na drogi ekspresowe o długości ponad 700 km i wartości przekraczającej 35 mld złotych. Z tego dwa przetargi będą dotyczyć podkarpackiej S19.

Proponowane w załączniku nr 5 inwestycje stanowią jedynie wycinek tych planowanych do realizacji w latach 2014 – 2020, cały program znajduje się w przygotowaniu. Według deklaracji rządu, w programie do realizacji na lata 2014 – 2020 znajdzie się całą S19 między Rzeszowem a Lublinem. Równocześnie będzie budowana droga ekspresowa S17 między Lublinem a Warszawą. W ten sposób Rzeszów ma zostać skomunikowany z Warszawą przez Lublin siecią dróg ekspresowych

Rzeszowski oddział GDDKiA będzie mógł ogłaszać przetargi. Czy jest już gotowy? – Ze swojej strony jesteśmy gotowi na ogłoszenie przetargów na obydwa odcinki S19 ujęte w załączniku nr 5 – mówi Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA. – Teraz czekamy tylko na to, aż załącznik się uprawomocni i centrala GDDKiA da zgodę na rozpisanie przetargu.

Dzięki rozpisaniu tych przetargów w tym roku roboty na obydwu odcinkach będą mogły ruszyć w 2014 roku. Obydwa odcinki będą jednak gotowe nie wcześniej niż w 2016 roku.

ArtG

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Łukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łukasz
Gość
Łukasz

Nie ma szans na zbudowanie tych odcinków w 2016 r. Optymistycznie licząc obstawiam połowę 2017 r.