Tuszowianie nie wstydzą się już swego urzędu

Tak prezentuje się nowa siedziba tuszowieckiej gminy. Fot. Autor
Tak prezentuje się nowa siedziba tuszowieckiej gminy. Fot. Autor

TUSZÓW NARODOWY. W końcu stało się! 40-letni obiekt Urzędu Gminy w Tuszowie Narodowym pierwszy raz w swej historii doczekał się remontu.

– Nareszcie nie musimy się wstydzić za budynek, który powinien być naszą wizytówką – mówią napotkani przez nas mieszkańcy. Koszt remontu budynku przekroczył 520 tys. zł, z czego jednaka aż 85 proc. stanowiła dotacja unijna.

Siedziba gminy przechodziła gruntowną modernizację od połowy b.r. W ramach inwestycji m.in.: ocieplono ściany budynku, wykonano nową elewację, wymieniono instalację centralnego ogrzewania, zainstalowano ogniwa fotowoltaiczne, osuszone fundamenty, podłączono budynek do nowej kanalizacji, częściowo wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, a także odnowiono pomieszczenia wewnątrz budynku.

– Budynek urzędu nie mógł już dłużej czekać na remont nie tylko ze względu na jego stan techniczny, ale również przez rosnące rachunki za ogrzewanie – mówi wójt Andrzej Głaz. – Inwestycję wymusiły na nas również kontrole przedstawicieli pani wojewody, którzy nakazali poprawić nam stan pomieszczeń piwnicznych gdzie magazynowany jest sprzęt dezymetryczny, któremu zagrażała wilgoć i pleśń – tłumaczy Głaz.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
orest
orest
7 lat temu

Tuszowanie nie wstydzą się już swego urzędu… a może TUSZOWIANIE!

Hugo co .... .....
Hugo co .... .....
7 lat temu

a co tuszowali ?