TVP nie służy wszystkim Polakom nawet w obliczu koronawirusa

Polacy w obliczu zagrożenia koronawirusem okazali się karni i odpowiedzialni – nie wychodzimy bez potrzeby z domu, stosujemy się do zaleceń. Za oknem prawie każdy z nas ma taki sam widok opustoszałych ulic i placów zabaw. Ale już w naszych „oknach na świat” w postaci telewizorów mamy dwie zupełnie różne rzeczywistości. Wszystko zależy od tego, jaki kanał włączymy. I nie chodzi bynajmniej o to, że jedni wolą filmy SF, a inni komedie romantyczne, czy seriale i to wybierają co lubią. Chodzi o programy informacyjne, które teraz z oczywistych przyczyn zdominowane są doniesieniami na temat koronawirusa.

W TVP jest już tylko jeden kandydat na prezydenta RP w postaci aktualnego, czyli Andrzeja Dudy, a nasze państwo radzi sobie z koronawirusem najlepiej na świecie! W TVN mamy okazję dowiedzieć się, że PiS nie chce przełożenia terminu wyborów prezydenckich, a inni kandydaci na głowę polskiego państwa także mają coś do powiedzenia na temat aktualnej sytuacji, zaś w polskich szpitalach brakuje podstawowego sprzętu do walki z epidemią na przykład w postaci maseczek dla personelu!

Te dwa medialne światy istnieją u nas, od kiedy rządzi PiS i całkowicie podporządkował sobie media kiedyś zwane publicznymi, a teraz – nie bez powodu – rządowymi. Informacyjna funkcja TVP skończyła się, została zamieniona na po prostu rolę tuby propagandowej PiS-u. Teraz jednak, gdy znaleźliśmy się w obliczu tak naprawdę wielkiej niewiadomej i sytuacji kryzysowej szczególnie to doskwiera. Tym mocniej, że część naszego społeczeństwa nadal trwa zmanipulowana i jakby nawet boi się włączyć inną niż TVP stację i bodaj próbować weryfikować podawane przez nią informacje. A jakie to są informacje? Ano takie, że mamy najwspanialszy rząd PiS, najbardziej kompetentnego na świecie prezydenta z PiS, najsprawniej działające w obliczu koronawirusa państwo, które niczym dobry wuj Sam teraz „daje nam” 212 mld złotych z racji pomocy przedsiębiorcom. Całe rzesze naiwnych Polaków, zwłaszcza tych starszych, który innych niż TVP stacji unikają, a z Internetu nie korzystają – wierzy w to!

Rzec można „No i co? Od kiedy rządzi PiS tak było!” – ano prawda. Tyle tylko, że w cieniu pandemii koronawirusa trwa u nas tak naprawdę… kampania wyborcza. Trwa, bo PiS nie chce przesunięcia terminu majowych wyborów prezydenckich, a poza Andrzejem Dudą reszta kandydatów kampanii odpowiedzialnie nie prowadzi. Czasem ten czy ów pojawią się w niezależnych mediach, ale w zasadzie tylko zabierając głos na temat koronawirusa i sytuacji z nim związanej. Za to aktualny jeszcze prezydent RP, nawołujący ludzi, by pozostali w domach, odbywa tzw. wizyty gospodarskie w całej Polsce, które to spotkania – nie czarujmy się – będące elementem kampanii – radośnie i obficie relacjonuje TVP. Do tego pan prezydent z racji pełnionej funkcji i spotkań Rady Gabinetowej  i Biura Bezpieczeństwa Narodowego nieustannie gości na antenie TVP, a jego wystąpienia są opatrywane informacjami na paskach, jak to Polacy panu prezydentowi i rządowi ufają.

O ile ktoś w TVP wspomni o tym, że gdzieś w szpitalach brakuje nawet tak podstawowego sprzętu, jak maseczki – po czym na przykład w TVN i w Internecie mówi się zupełnie otwarcie – to tak po cichutku, „nieważnym” tonem – ot tzw. przejściowe trudności, które rząd zaraz zwalczy. Tymczasem w wieli szpitalach zakaźnych w kraju sytuacja jest dramatyczna!

Tak, wiemy, zaraz możemy się dowiedzieć, że TVP to stacja polska i narodowa, a TVN to obcy kapitał i wroga Polakom stacja na usługach Angeli Merkel. Niektórzy wypowiadający takie słowa są już tak zmanipulowani, że w te brednie wierzą! A tymczasem wystarczy, że tak powtórzymy za redaktorem Sekielskim, wyłączyć TVP i włączyć myślenie.

Redaktor Monika Kamińska

15
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
ks. PedofilOczyszczalnia ścieków Czajkarechotnikznany jazzman pedofilEwka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom
Gość
Tom

Z koronawirusem przynajmniej walczymy a lewactwo ciągle bezkarne

Oczyszczalnia ścieków Czajka
Gość
Oczyszczalnia ścieków Czajka

Zobacz jak te zboki cię minusują. Straszne fekalia na tym forum.

ks. Pedofil
Gość
ks. Pedofil

Biedacy ! Jak mi jest was”żal”. Udajcie się do nory z której wypełzliście !

rechotnik
Gość
rechotnik

Zapisz sie do PiS-u a nic ci nie bedzie.
Tam panuje taka zaraza ze nawet koronawirus sie nie uchowa.
Prezes o ty wie i dlatego wola aby wybory sie odbyly bo zwyciezyc ma PiS !

ks. Pedofil
Gość
ks. Pedofil

Sam podkarpacki skansen umysłowy się tu wypowiada.

znany jazzman pedofil
Gość
znany jazzman pedofil

Ale trafiają się oświeceni z LPGT

ks. Pedofil
Gość
ks. Pedofil

LPGT ? Oj ty nieuku !

znany jazzman pedofil
Gość
znany jazzman pedofil

Lezby, Pedzie, Gówno Twoje

ks. Pedofil
Gość
ks. Pedofil

Bałwan, idiota i nieuk !!!

znany jazzman pedofil
Gość
znany jazzman pedofil

Pasuję. Z głupim gadać, to jak z wodą się bić.

ks. Pedofil
Gość
ks. Pedofil

„Dyskusja” z umysłowym miernotą otumanionym dymem kadzidła ? Kompletne intelektualne zero !!!

Tom
Gość
Tom

TVN, wyborcza, newsweek i pozostałe polskojęzyczne media to kłamstwo i wroga propaganda dołączają do nich supernowości, a TVP może przesadza ale musi Polaków bronić przed takimi atakami.

Anna
Gość
Anna

Zadna stacja tak nie informuje dokladnie nas jak TVP. Ostatnio Polsat ,tvn zobaczyli i podpinaja sie pod TVP. Nie zdziwie sie jak Tvn lub Polsat wyemituje msze sw,tacy to hipokryci.

Ewka
Gość
Ewka

Dokładnie haha to dlaczego w TVP Rzeszów była tylko wzmianka o ewakuacji Ukraińców,a nie było informacji że tłumy podróżnych Ukraińców dużymi grupami z całego świata krążą w obrębie stacji PKP Przemyśl i należy unikać tego regionu. Nie miał kto ich poinformować o obowiązujących wymogów epidemiologicznych. Dlaczego nie było służb państwa, aby pomóc bezpiecznie zorganizować wyjazd. Gdzie ta misja która ma pomagać mieszkańcom Przemyśla i regionu ???

maniek
Gość
maniek

Jest olbrzymia różnica w informacjach TVP – TVN bo za platformy mieliśmy reżimową TVPPO gdzie te same lewaki kłamały po równo w całym mainstreamie, teraz jest wybór, ludzie zobaczyli, że można mieć inny punkt widzenia od lewackiego co się pani redaktór chyba nie podoba, tylko PełOwska narracja słuszna?