Twierdzy Przemyśl broni szlaban

MEDYKA, SIEDLISKA. Jest furtka do fortu “Salis Soglio”, ale…

Dobra wiadomość dla turystów: można wejść na teren fortu “Salis Soglio” w Siedliskach (gm. Medyka). Wójt gminy, Marek Iwasieczko dogadał się z właścicielem kawałka drogi prowadzącej do fortu. Niby wszystko jest w porządku, ale sam fakt, że droga do atrakcji turystycznej jest w części prywatna jest kuriozalny.

Jeszcze do niedawna turyści chcący zwiedzić jeden z największych i najciekawszych fortów Twierdzy Przemyśl – “Salis Soglio” odchodzili z kwitkiem. Tak przynajmniej twierdzą niektórzy. Powód? Napotykali szlaban i zakaz wstępu do fortu. Szlaban postawił właściciel terenu przylegającego do fortyfikacji. Mógł to zrobić, bo część drogi prowadzącej do “Salic Soglio” należy do niego. – Fort sąsiaduje z rezerwatem przyrody – mówi wójt gminy Medyka, Marek Iwasieczko.

Więcej w Super Nowościach.

Monika Kamińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
roman
roman
9 lat temu

i znowu widać tempotę urzędników – ile czasu minęło od zakończenia I-wojny światowej a tu mają problem z doprowadzeniem zwykłej drogi dla turystów do fortu- takiego tematu nie umieją doprowadzić do końca – a jak z poważniejszymi zagadnieniami- trzeba chyba będzie czekać całe lata świetlne aby ktoś pchnął sprawę do przodu nie ?