Twórcy „Bitwy o Polskę” skapitulowali?

W grze mamy 2019 rok. Cały kontynent został opanowany przez fanatyków, a Polska jako jeden z ostatnich krajów, stara się bronić swoich granic przed radykałami. Fot. Paweł Dubiel

W grze mamy 2019 rok. Cały kontynent został opanowany przez fanatyków, a Polska jako jeden z ostatnich krajów, stara się bronić swoich granic przed radykałami. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Kontrowersyjna gra wywołała burzę.

Gra studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania jeszcze przed premierą wywołała sporą dyskusję. Zarzucano jej ksenofobię oraz nawoływanie do rasizmu. Autorzy chcieli starać się o wsparcie przez Internet i umieścili projekt na portalu wspieram.to. Administratorzy bardzo szybko jednak usunęli grę ze strony.

„Bitwa o Polskę” dość szybko podzieliła fanów planszówek – zwolennicy uważali, że ma potencjał, by wychowywać w patriotyzmie. Przeciwnicy natomiast uznali, że propaguje rasizm. Jak mówili autorzy, inspiracją do powstania gry była obecna, niestabilna sytuacja oraz seria zamachów w Europie.

Po zablokowaniu projektu na Polak.Potrafi.pl, twórcy dostosowali go do odpowiednich standardów, a w rezultacie otrzymali pozytywną weryfikację portalu wspieram.to. Ze względu na nieprzychylne głosy, gra została jednak w krótkim czasie usunięta. Autorzy postanowili to skomentować: „W historii polskiego crownfundingu pojawiały się różne zbiórki organizowane przez antyszczepionkowców, ludzi z pod znaku tęczy, czy gry karciane, w których można było zagrać Hitlerem i osobami LGBT na raz. Jednak to właśnie „Bitwa o Polskę” – gra o walce z terrorystami w obronie naszego kraju okazała się być zbyt radykalna.” – napisali autorzy na portalu społecznościowym. Zapewniają, że planszówka tak czy inaczej zostanie wydana.

Wioletta Kruk

do “Twórcy „Bitwy o Polskę” skapitulowali?”

  1. jan

    Plucie na Polskę wskazane walka o jej pomyślność – przestępstwo oto czasy lewackiego terroru

  2. fm

    Powodzenia! Jak tylko się pojawi w sprzedaży to kupuję.

  3. panW

    Ministerstwo Kultury na pewno będzie zainteresowane. Powodzenia chłopaki! ;)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.