Tworzą ośrodek szkolenia żeglarzy

Na Jeziorze Tarnobrzeskim szkoli się coraz więcej żeglarzy, a najmłodsi mają zaledwie kilka lat. Fot. Bogdan Myśliwiec
Na Jeziorze Tarnobrzeskim szkoli się coraz więcej żeglarzy, a najmłodsi mają zaledwie kilka lat. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Małymi krokami nad Jeziorem Tarnobrzeskim może powstać ośrodek szkolenia żeglarzy z prawdziwego zdarzenia.

Cztery nowe regatowe Jachty Klasy Optimist przekazał w minionym tygodniu Jacht Klubowi Kotwica prezydent Tarnobrzega.

– Dzięki temu wsparciu sekcja regatowa będzie mogła prężnie się rozwijać. Nowy sprzęt jest niezbędny do udziału w regatach na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym – mówił Janusz Bobula, prezes Jacht Klubu Kotwica.

Okazją do przekazania kolejnych optimistów było pasowanie na pływaka i żeglarza, jakie zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 3, gdzie od września br. utworzono klasę o profilu żeglarskim. Podczas uroczystości na tafli basenu pojawił się jeden z optymistów, a w nim Lilly May Niezabitowska, zawodniczka JK Kotwica oraz uczennica SP 3. Umiejętności tej młodej zawodniczki zrobiły niewątpliwie wielkie wrażenie na wszystkich.

– Już po tych dzieciakach widać, jak wielkie jest w nich zainteresowanie żeglarstwem. Miałem już nieraz okazję obserwować naszych młodych żeglarzy i mocno im kibicuję. Jestem przekonany, że rozsławią oni nasze miasto i Jezioro Tarnobrzeskie, nie tylko na terenie Polski, ale i Europy. Jestem także pewien, że Tarnobrzeg może stać się prężnym ośrodkiem szkolenia młodych żeglarzy – mówił Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega.

mrok

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments