Tybura lepszy po dogrywce. ZDJĘCIA

Walka wieczoru Marcina Tybury z Szymonem Bajorem była godna najważniejszego pojedynku mieleckiej gali. Fot. Marcin Jeżowski

MMA. Udany debiut mielczanina, Daniela Stokłosy. Rewanż za walkę wieczoru już jesienią w Rzeszowie?

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zwycięstwem Marcina Tybury nad rzeszowianinem Szymonem Bajorem zakończyła się walka wieczoru podczas piątkowej gali MMA Prime Fighting Championships w Mielcu. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Starcie Tybury i Bajora z pewnością było godne pojedynku wieczoru. Po 10 minutach sędziowie zarządzili dogrywkę. W niej minimalną przewagę miał Tybura i to on, mimo niejednogłośnej decyzji sędziów, wyszedł z pojedynku zwycięsko. – Wygrana cieszy, bowiem walka była naprawdę ciężka i wyczerpująca. Przed pojedynkiem trudno było wskazać faworyta. Ja robiłem swoje i przyniosło to efekt – mówił wyczerpany Tybura. Mimo porażki, w niezłym humorze był również zawodnik Spartakusa Rzeszów. – Robiłem co mogłem, ale Marcin był po prosty lepszy. Rywal był cięższy ode mnie, co dało się odczuć przy walce w klinczu. Do następnej walki z Marcinem postaram się “dobić” do jego wagi i mam nadzieję, że stworzymy jeszcze lepsze widowisko – dodał Szymon Bajor.

- Spodziewaliśmy się, że ta walka zakończy się remisem, ale sędziowie podjęli inną decyzję. Przy okazji duże podziękowania dla Grzegorza Omańskiego, który w ostatniej chwili zastąpił kontuzjowanego Władysława Kożusznego – mówi jeden z organizatorów gali, Marcin Ossoliński. Niewykluczone, że do rewanżowego pojedynku obu zawodników dojdzie podczas jesiennej gali MMA w Rzeszowie.

Polała się krew
Już w pierwszej walce wieczoru do klatki wszedł przedstawiciel gospodarzy, Daniel Stokłosa (Iron Dragon Mielec), który w 3. min pierwszej rundy zwycięsko zakończył swój pojedynek. – - Było bardzo ciężko, ale wola walki pozwoliła mi na odniesienie zwycięstwa – podsumował to starcie mielczanin, który debiutował w MMA. Zaledwie 50 sekund trwała z kolei walka Grzegorza Lipskiego z Adamem Seremakiem. – Po ostatniej porażce, podszedłem do tego pojedynku spokojnie i przyniosło to rezultat – oceniał swoje zwycięstwo Lipski.

Wiele działo się w pojedynkach w ramach Turniej Prime FC. W pierwszym z nich Rafał Haratyk zmierzył się Mateuszem Strojkiem. Walka od początku przebiegała po dyktando zawodnika z Bielska, ale nieustępliwy Strojek mimo krwawiącej rany nad okiem stawiał zacięty opór. – Mateusz to dobry przeciwnik. Cieszę się, że po ostatnich kontuzjach ponownie mogę walczyć i jestem zadowolony ze swojego powrotu – mówił Haratyk. Niewiele ponad dwie minuty trwał drugi pojedynek w ramach Turnieju Prime FC, który zakończył się zwycięstwem Brazylijczyka Livio Victoriano.

WYNIKI
Walka wieczoru: Szymon Bajor (Spartakus Rzeszów) – Marcin  Tybura (United Gym) – zwycięstwo Tybury po dogrywce, niejednogłośną decyzją sędziów.

Turniej Prime FC w wadze średniej: Livio Victoriano (Forca Brava Opole) – Grzegorz Omański (Chełm) – zwycięstwo Victoriano przez poddanie rywala w skutek trójkąta. Rafał Haratyk (Bersekers Team Bielsko–Biała) – Mateusz Strojek (Spartakus Rzeszów) – zwycięstwo Haratyka w skutek TKO, po prawym sierpowym.

Kategoria 77 kg: Grzegorz Lipski (Herkules Łęczna) – Adam Seremak (Spartan Chorzów) – zwycięstwo Lipskiego przez poddanie w skutek balachy.

Kategoria 80 kg: Łukasz Fień (Spartakus Rzeszów) – Maksymilian Kubiak (Bersekers Team Bielsko–Biała) – zwycięstwo Kubiaka przez poddanie po uderzeniach w parterze.

Kategoria 73 kg: Łukasz Bieniek (Herkules Łęczna) – Paweł Żegliński (Bersekers Team Bielsko–Biała) – zwycięstwo Bieńka przez poddanie w skutek duszenia zza pleców.

Kategoria 66 kg: Kamil Selwa (Spartakus Rzeszów) – Rafał Wawrzyniak (Forca Brava Opole) – zwycięstwo Selwy przez poddanie w skutek balachy

Kategoria 62 kg: Mateusz Rumpel (Spartan Chorzów) – Mateusz Piechocki (Combat Team Dębica) – zwycięstwo Piechockiego poprzez poddanie. w skutek uderzeń w parterze. Łukasz Rumpel (Spartan Chorzów) – Daniel Stokłosa (Iron Dragon Mielec) – zwycięstwo Stokłosy przez poddanie po trójkącie.

Marcin Jeżowski

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.