Tyle głosów w wyborach, ile dzieci w rodzinie?

Na poniedziałkowej konferencji prasowej w Rzeszowie „gowinowcy” pochwalili się, że nowa partia najsilniejsze struktury ma właśnie na Podkarpaciu. Fot. Wit Hadło
Na poniedziałkowej konferencji prasowej w Rzeszowie „gowinowcy” pochwalili się, że nowa partia najsilniejsze struktury ma właśnie na Podkarpaciu. Fot. Wit Hadło

KRAJ, PODKARPACIE. Nowa partia, nowe pomysły.

Ponad 140 osób z Podkarpacia wzięło udział w niedzielnej krajowej konwencji nowej partii politycznej Polska Razem Jarosława Gowina. W poniedziałek w Rzeszowie „gowinowcy” pochwalili się, że jak na razie to właśnie na Podkarpaciu ma ona najsilniejsze struktury, a akces do niej zgłosiło już ponad 900 osób. Są wśród nich znane w regionie polityczne nazwiska.

Prawdopodobnie z listy Polski Razem w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego wystartuje Paweł Kowal, który w 2009 roku dostał się do Strasburga z list Prawa i Sprawiedliwości. Kolejnym byłym politykiem tej partii, który przeszedł do Gowina, jest senator Kazimierz Jaworski.

Zrobił to również przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Krosna i szef Młodych Demokratów (młodzieżówki PO) w województwie podkarpackim Arkadiusz Opoń.

Niewykluczone, że do partii przystąpią też: prezydent Krosna Piotr Przytocki, prezydent Przemyśla Robert Choma, prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak, burmistrz Jasła Andrzej Czarnecki i burmistrz Łańcuta Stanisław Gwizdak. Wszyscy oni pojawili się na listopadowej konwencji Gowina w Rzeszowie. – Liczymy na współpracę z nimi – przyznaje Stanisław Kruczek, koordynator Polski Razem na Podkarpaciu.

Najgłośniejszy bodaj postulat nowej partii Gowina zakłada tzw. głosowanie rodzinne, w myśl którego rodzice mieliby prawo oddać w demokratycznych wyborach tyle głosów, ile mają dzieci w wieku poniżej 14 lat. Po przekroczeniu tej granicy miałby rosnąć procent “udziału” dziecka w głosie. 14-latek dysponowałby 20 proc. swojego głosu, 15-latek – 40 proc., 16-latek – 60 proc., a 17-latek – 80 proc. Tylko co w przypadku, gdyby rodzice nie byli jednomyślni na kogo zagłosować?

Arkadiusz Rogowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
edwin
edwin
7 lat temu

blondyneczka jest z Ustrzyk Dolnych

Tadek
Tadek
7 lat temu

Płakać się chce jak tacy ludziska jak kruczek karierowicz będą mi nakazywać jak żyć. Normalnie szkoda tego kraju a w szczególności podkarpacia . mieszkam w Tyczynie i widzę jak ta gmina upada w wyniku wpływu tutejszego kościoła . Dziadostwo wystarczy przejechać przez centrum Tyczyna w kierunku Hermanowej to niczym PRL. Nic się nie zmieniło tylko klastra kościelna rządzi i ma się dobrze i tego skutki są opłakane. Burmistrz który wybrany został przez kółka różańcowe i niszczy i tak słaba gminę swoim brakiem gospodarności oraz co gorsze pomimo bycia profesorem brakiem dotrzymywania słowa. Ale niestety jakie elity taki stan państwa a… Czytaj więcej »

Ambroży
Ambroży
7 lat temu
Reply to  Tadek

Towarzyszu Tadeuszu – dlaczego nie płakałeś nad Komuną rządzącą i niszczącą kraj przez kilkadziesiąt lat?.Przenieś się na Białoruś skoro Ci tutaj dzwony kościelne szkodzą.

Tadek
Tadek
7 lat temu
Reply to  Ambroży

Ambroży tobie chyba w głowie Białoruś . Mi dzwony kościelne nie przeszkadzają ani krzyże po sejmach. Ale Polsce aby była niezależna i nieotumaniona przez klastry koscielne wyciągające ręce nie po swoje. To jest gangrena Polskiego państwa. Dopóki nie będzie rozdziału Państwa od Kościoła nic w tym kraju nie będzie dobrze. Kto w polsce żyje dobrze. KOściół okradający swoimi chciwymi paluchami ten kraj oraz ich przydupasy łaknące koryta. W Rzeszowie Urząd Marszałkowski,Wojewódzki czy niedługo Miasta sąsiaduje z Pałacem Biskupim który im nakresla cele i strategię. Ta gangrena niszczy nasz kraj. A koścół jest do wiary a nie do pchania się do… Czytaj więcej »

ROMAN
ROMAN
7 lat temu

no nie źle – ja bym jeszcze proponował dodatkowy głos jeśli ktoś ma kota / a jak ma psa to dwa głosy / a jak ma osła to trzy – a jak ma inną chudobę to cztery / jak ma kanarka to 1/2 głosu – było by ciekawie nie ?

Janusz
Janusz
7 lat temu

JUż widziałem dla Was szansęa tu ktoś złośliwie, pod nogi kłody ( sorry kloce) wam rzuca. nieładnie

olo12
olo12
7 lat temu

Fajna ta blondynka.

wiesiek
wiesiek
7 lat temu

Za wnuki i przyszłe prawnuki będę mógł oddać głosy?

Ambroży
Ambroży
7 lat temu

Bzdety i pokrętne obiecanki amatorów życia za pensje w EURO rzędu ponad 30.000 miesięcznie zł dla byłych spadów politycznych.

Alojzy
Alojzy
7 lat temu
Reply to  Ambroży

precz z agentami SB, którzy stali się „ekspertami” PiSu od pekających parówek po pekające puszki z piwem !
precz z komuną, która dzieki okragłemu stołowi przeniknęła w szeregi PiS !

Tadek
Tadek
7 lat temu

Dajcie jakiś link gdzie i w jakich godzinach była konferencja bo przegapiłem