Tym razem bez dramatu

Po zwycięstwie nad Pogonią, mielczanie na półmetku fazy zasadniczej zajęli 4. miejsce. Fot. Wit Hadło

TAURON STAL MIELEC – POGOŃ SZCZECIN. Mieleccy szczypiorniści pierwszą rundę rozgrywek zakończyli na czwartym miejscu.

Stal Mielec sięgnęła po kolejne zwycięstwo. Na koniec pierwszej rundy pokonała we własnej hali beniaminka z Szczecina. Mecz nie był tak dramatyczny jak ubiegłotygodniowe starcie z Chrobrym Głogów, ale też dostarczył sporą dawkę emocji.

Spotkanie toczyło się wedle utartego scenariusza, który w Mielcu obowiązuje już od jakiego czasu. Jeśli do hali MOSIR-u, nie zawita Vive lub Wisła, a gospodarze są w formie, z reguły dzieje się tak, że gospodarze prowadzą po pierwszej połowie. Na początku drugiej odsłony, zwiększają tempo gry, powiększają swoją przewagę, a potem bronią jej skutecznie do ostatniej syreny.

Tak było i w sobotę. W pierwszej części tego pojedynku gra była wyrównana i wynik oscylował wokół remisu. W końcówce jednak lepiej radzili sobie nasi szczypiorniści, którzy głównie za sprawą skutecznej gry Adama Babicza, schodzili do szatni mając dwie bramki więcej niż rywale.

Po zmianie stron, mielczanie w krótkim odstępie czasu, stracili odesłanych na ławkę kar Babicza i Marka Szperę. To pozwoliło rywalom odrobić straty, ale gdy siły się wyrównały, nastąpił “odjazd” Stali. Twarda obrona, skuteczne interwencje Krzysztofa Lipki, plus kilka kontr, sprawiły, że nasz zespół prowadził już różnicą 6-7 trafień. To w praktyce przesądziło o losach meczu i ostanie dziesięć minut, było pozbawione dramatycznych zdarzeń i zwrotów akcji.

STAL    33
POGOŃ    29
(18-16)

STAL: Kryński, Lipka – Wilk 4, Krieger 2, Szpera 3, Babicz 7, Gudz, Gliński 4, Krzysztofik 5, Chodara 4, Kostrzewa 4
POGOŃ: Ligarzewski, Stojkovic – Kwiatkowski 1, Bruna 7, Wardziński 5, Krupa 2, Konitz 3, Jedziniak, Zaremba 4, Frelek 1, Zydroń 5, Walczak 1.

Sędziowali: Igor Dębski, Artur Rodacki (obaj Kielce). Kary 12 min oraz 12 min. Widzów 1500.