Tymczasowy areszt dla 22-latka za ugodzenie nożem

Fot. Archiwum

DĘBICA, PILZNO. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego tutejszej komendy zatrzymali mężczyznę, który uszkodził butelką samochód kolegi, a po kilku dniach na ul. Rynek w Pilźnie, ugodził go nożem w lewy bok. Pokrzywdzony trafił do szpitala. Dębicki sąd zadecydował, że sprawca najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło kilka dni temu w Pilźnie, kiedy to dwóch mężczyzn spotkało się na rynku, aby wyrównać wobec siebie zobowiązania finansowe. Na początku października, jak wynika z ustaleń, jeden z mężczyzn miał uderzyć butelką w tylny reflektor volkswagena golfa, którego właścicielem był 19-latek, narażając go na straty 900 zł. Młodzi mężczyźni spotkali się aby się rozliczyć. Doszło między nimi do sprzeczki, która szybko przerodziła się w szarpaninę. Wówczas 22-latek, który miał pokryć straty uszkodzenia golfa wyciągnął nóż, zadając 19-latkowi cios w okolicę lewej strony klatki piersiowej. Poszkodowany, w stanie zagrażającym życiu został zabrany do szpitala.

Napastnik usłyszał między innymi zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 19-latka, za który grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10 oraz uszkodzenia mienia. Jak się okazało sprawca już niejednokrotnie popadał w konflikt z prawem. Tym razem za swoje postępowanie najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

ksz, KWP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.