Tysiące poszkodowanych przez tanią linię lotniczą

OLT Express zawiesił do odwołania wszystkie rejsy krajowe. Fot. PAP

WARSZAWA. Wielkie bankructwo w środku sezonu.

Linie Lotnicze OLT Express złożą wniosek o upadłość ugodową – poinformował na konferencji prasowej dyrektor linii Jarosław Frankowski.

Z portu na Okęciu nie odleciało w piątek 15 samolotów OLT Express m.in. do Szczecina, Gdańska, Poznania i Wrocławia.  Firma odwołała wszystkie loty, bo nie była w stanie na bieżąco ich finansować. Dyrektor tłumaczył, że do przewoźnika nie trafiły pieniądze za bilety od niemieckiej firmy obsługującej transakcje. – Chcemy jednak nadal wykonywać wszystkie loty czarterowe – zapewniał Frankowski.

Firma zwróci pieniądze
Jarosław Frankowski powiedział, że do momentu zawieszenia lotów klienci zarezerwowali 150 tys. biletów, na loty krajowe i zagraniczne. Według informacji Frankowskiego w czwartek w wyniku zaprzestania lotów nie poleciało 800 osób, a w piątek około 6,5 tys. Jednocześnie zapewnił, że firma zwróci wszystkim pasażerom pieniądze za zakupione bilet.

To nie koniec kłopotów przewoźnika. Urząd Lotnictwa Cywilnego zawiesił w piątek koncesję lotniczą spółce OLT Express Regional – poinformowała rzeczniczka ULC Katarzyna Krasnodębska. ULC wszczął w spółce kontrolę. – W piątek poszliśmy z kontrolą do OLT Express Regional, czyli dawnego Jet Air. Ma ona na celu wykazanie, czy przedsiębiorstwo jest jeszcze w stanie w sposób bezpieczny prowadzić działalność lotniczą – powiedziała Krasnodębska.

Ekspert: – Dziwne bankructwo
Szansa na to, aby spółka OLT Express Regional ponownie wróciła na rynek regularnych przewozów pasażerskich w kraju, jest bardzo niewielka – uważa ekspert branży transportowej Artur Burak. Przewiduje, że potencjalni klienci długo nie zapomną problemów, jakie za sprawą spółki mieli podróżni. Wybiorą więc innego przewoźnika.

Zdaniem Artura Buraka, jest zastanawiające, że OLT Express Regional bankrutuje w pełni sezonu, kiedy z miesiąca na miesiąc pasażerów było coraz więcej. Spółka w kwietniu przewiozła 58 tysięcy osób, w maju – 121 tysięcy, a w czerwcu 141 tysięcy. W opinii eksperta, w naszej części świata „naturalnym terminem bankructw” firm przewozowych jest grudzień. Jak mówi Burak, być może spółka postawiła sobie za cel zdobycie jak największej części rynku i liczyła na późniejsze wejście inwestora, który miał zapewnić dalsze finansowanie, ale „z jakiegoś powodu się zwinął”. Albo idea była następująca: zdobywamy ogromną część rynku i szybko ją sprzedajemy inwestorowi branżowemu. I nie chodziło o to, by pokazać zyski.

Źródło: TVN 24/ps

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jaro
Jaro
8 lat temu

A co z piramidą LYONES. Na początku jak we wszystkich piramidach małe kwoty, a teraz proponują wpłaty wielotysięczne bo ponoć wchodzą na rynek brazylijski. Te pieniądze będą wytransferowane z Polski. Klient nie może (tak jak w Amber Gold) ich odebrać w gotówce tylko w bonach. Przecież to pachnie przekrętem na odległość> A naiwni dają się znowu nabić w butelkę. Czy tym też zajmuje się KNF i ABW. A może dziennikarz śledczy Supernowości by się tym zajął.

K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu

TVEnik 24 martwi się kilkoma tysiącami wczasowiczów , którzy zawzięcie muszą co roku leżeć na plaży np. w Egipcie, podczas gdy w kraju jest przynajmniej milion oszukanych przez rząd i ZUS emerytów okradzionych waloryzacją kwotową!. Nawet pies nie zaszczeka pod oknami Trybunału Konstytucyjnego , aby pilnie rozstrzygnął zaskarżoną waloryzację złożoną przez RPO i prezydenta. Ale cóż wszystko się kręci wokół łatwego sposobu ukręcenia sprawy w/g Partii Oszustów. Wokanda TK ani drgnie w tej sprawie, pomimo że w tej sprawie były identyczne już orzekane werdykty sprzeczności z Konstytucją. Teraz czeka się aż upadną sprawy odwołań w sądach US , potem Rostowski… Czytaj więcej »

fffff
fffff
8 lat temu
Reply to  K. Bimbała

arty sobie orbisz. Emerytow? Ja biednego emeryta nie iwdzialam. 1500 normnla emerutura na 1. Emerutury w Poslce sa spore. Naprawde, no chyba, ze ktos pracvowal 5 lat. Ale na emerutury nie narzekaj, bo mlodzi nie maja za co zyc, starym powidz sie dobrze.