Ubiegaj się o zwrot podatku z zagranicy

Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE, KRAJ. Za 3 miesiące pracy możesz otrzymać nawet 3 tys. zł.

Pracowałeś w zeszłym roku lub latach ubiegłych legalnie za granicą? Jeżeli tak, to możesz się ubiegać o zwrot podatku, który został nadpłacony w urzędzie skarbowym. Pamiętaj jednak, że będzie do tego potrzebnych kilka dokumentów, a i z decyzją nie można zwlekać zbyt długo, bo każdym kraju obowiązuje inny okres rozliczeniowy.
- Pięć lat temu pojechałam do Szkocji do pracy, dopiero teraz staram się o zwrot podatku. Mam szczęście, bo o pieniądze w Wielkiej Brytanii można się ubiegać właśnie do 5 lat wstecz – mówi pani Katarzyna z Rzeszowa.– Wysłałam, potrzebne dokumenty i czekam.

Coraz więcej ludzi ubiega się o zwroty

Z roku na rok coraz więcej osób stara się o zwrot nadpłaconego podatku. A naprawdę warto, bo za trzymiesięczny okres oczywiście legalnej pracy może trafić do naszych kieszeni nawet 3 tys. zł. O zwrot podatku może się ubiegać każdy, którego pracodawca odprowadzał z jego wynagrodzenia zaliczki na podatek dochodowy. Zazwyczaj potrącane są one w wyższej kwocie i właśnie dlatego należy się ubiegać o ich zwrot. Na rynku działa obecnie wiele firm zajmujących się pomocą w zwrocie podatku z zagranicy. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło “zwrot podatku zza granicy” i wyskakują adresy firm. Gdy nie jesteśmy pewni co do tego, która ofertę wybrać, warto zajrzeć na fora i poczytać komentarze osób, które skorzystały z usług danej firmy. UWAGA. Pamiętaj, że zanim pieniądze nie zostaną Ci zwrócone nie jesteś zobowiązany do żadnej opłaty! Dopiero gdy zwrot dojdzie do skutku, firma pobierze określoną w umowie prowizję. Z konsultantem firmy możesz umówić się mailowo lub telefonicznie. Na twój adres domowy lub adres mailowy (do wyboru) przyjdzie komplet dokumentów do podpisania i instrukcja dotycząca dokumentów, które musisz dołączyć do umowy i odesłać.

Za jaki okres czasu możesz się ubiegać o zwrot podatku w:

- W. Brytanii – 5 lat wstecz
- Irlandii – 4 lata wstecz
- Holandii – 5 lat wstecz
- Niemczech – 4 lata wstecz
- USA – 4 lata wstecz

Jakie dokumenty będą Ci potrzebne w:

- W. Brytanii – P45, P60, payslipy
- Irlandii – P45, P60, payslipy, kopie rachunków za poniesione przez ciebie koszty, invoice’y
- Niemczech – Lohnsteurbescheinigung, Abrechnung
- Holandii – Jaaropgaaf/Jaaropgave, ostatni salaris z tabelą cumulatieve

Katarzyna Szczyrek

do “Ubiegaj się o zwrot podatku z zagranicy”

  1. Paweł

    Polecam rozliczyć się w biurze „BUF sp. z.o.o.” w Rzeszowie, na ul Piłsudskiego 31 pok 119. Cena za usługę (Holandia 150zł), (Niemcy/Anglia/Irlandia – 200zł)

  2. Martus

    polecam rozliczać się w biurze „Edax” w Rzeszowie. chyba jedyne rzetelne biuro w którym w całości można odzyskać podatek…

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.