Ubogie rodziny dostaną pieniądze na podręczniki

W Rzeszowie ponad 1000 uczniów z biednych rodzin otrzyma wsparcie finansowe na zakup książek.

RZESZÓW. Zbieraj paragony, na ich podstawie dostaniesz zwrot części kosztów, jakie poniosłeś kupując podręczniki dla swojego dziecka.

Rodziny z Rzeszowa, w których miesięczny dochód na członka, nie przekroczył 351 złotych, mogą się starać o zwrot części kosztów zakupu podręczników dla swoich dzieci. Wszystko za sprawą programu “Podręcznik dla ucznia” finansowanego z budżetu miasta. W sumie na ten cel wydanych zostanie 500 tys. zł.

Program został przyjęty przez Radę Miasta i pomocą finansową powinno zostać objętych około tysiąc uczniów z Rzeszowa. Na wsparcie mogą liczyć uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych szkół podstawowych, oraz pierwszych i drugich w gimnazjach. Warunkiem otrzymania pomocy jest miesięczny dochód na członka rodziny nie przekraczający 351 złotych. Ponadto trzeba zgromadzić paragony za zakup podręczników, aby udokumentować, że faktycznie książki zostały nabyte. Jeżeli spełnione zostaną te warunki, to na każde dziecko uczące się w podstawówce będzie można otrzymać 210 zł wsparcia. W przypadku dzieci uczących siew gimnazjum, rodzice mogą liczyć na 325 zł.

Pomoc wystarczy na część wydatków

Co trzeba zrobić żeby otrzymać pieniądze? Muszą o nie wystąpić rodzice, składając we wrześniu wniosek do dyrektora szkoły o wsparcie finansowe. Pieniądze będą wypłacane na podstawie paragonów, za zakupione wcześniej podręczniki. W przypadku ich braku, można będzie złożyć oświadczenie o dokonanym zakupie, w którym powinien się znaleźć wykaz nabytych książek, ich cena.

Wsparcie jakie oferuje miasto, jest na pewno znaczną pomocą, jednak trzeba sobie zdać sprawę, że komplet podręczników dla ucznia klas 4-6 szkoły podstawowej to wydatek, rzędu blisko 400 złotych i więcej. W gimnazjum koszty kompletu podręczników są jeszcze wyższe.

Mariusz Andres, ArtG

do “Ubogie rodziny dostaną pieniądze na podręczniki”

  1. hirasawa

    nie paragony ale opisane faktury

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.