Uchwat najlepszy w “Złotej Kategorii”

JEŹDZIECTWO. Zakończyła się największa liga jeździecka w Polsce, w której prawo startu otrzymało 45 najlepszych zawodników na 60 koniach.

Finał “Developres Otwartego Pucharu Podkarpacia 2011” w skokach przez przeszkody odbył się na hipodromie JKS “Pogórze” w Gliniku Zaborowskim w dniach od 8 do 9 października.

Najwyższe przeszkody ustawione na wysokości 130 cm pokonywali zawodnicy “kategorii złotej”. Dwunawrotowy konkurs finałowy jako jedyny pokonał bezbłędnie zawodnik reprezentujący gospodarzy, Sławomir Uchwat na koniu Negro. Zawodnik awansował z pozycji 4. i wygrał łączną klasyfikację półrocznych rozgrywek.

100 zawodników, 5 tys. skoków
Cykl imprez jeździeckich obejmował pięć kwalifikacji rozegranych na terenie Podkarpacia w trzech ośrodkach jeździeckich od maja do września. Udział w nich wzięło ponad 100 zawodników z 7 województw oraz ze Słowacji. Uczestnicy Ligi jeździeckiej oddali w sumie ponad 5000 skoków. W “kategorii brązowej” zawodnicy pokonywali przeszkody o wysokości 90 cm. Zwyciężyła Sylwia Sypień na koniu Quick Aqua z UKS “Pegaz” Wysoka Głogowska. Gość specjalny Maciek “Gleba” Florek znalazł się poza podium na czwartym miejscu. W “kategorii srebrnej” zwyciężyła Marika Dubiel na klaczy Collina z AZS”WSiZ” Kielnarowa. Kolejne miejsca na podium zajęły Zawodniczki z JKS “Pogórze” Milena Pelc i Mają Bylinowską-Uchwat.
ksz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.