Ucieczka pijanego kierowcy

LASZKI, pow. jarosławski. Pobicie, jazda po pijanemu, ucieczka przed policją – takich czynów dopuścił się w krótkim czasie 25-letni mężczyzna.

Wczoraj około godz. 19 mieszkaniec gminy Laszki, poinformował policję, że został uderzony w twarz przez nieznanego mężczyznę. Napastnik który wsiadł do forda escorta i odjechał. Jadący na miejsce zdarzenia policjanci zauważyli wspomniany samochód. Kierowca forda na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać.

Po chwili jednak kierowca zareagował na sygnały policjantów i zatrzymał się. Funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Jednak fdy przystąpili do kontroli, kierowca forda zatrzasnął drzwi i gwałtownie ruszył. Policjanci rozpoczęli pościg. Ford po przejechaniu kilkudziesięciu metrów skręcił w polną drogą, a potem około pół kilometra jechał po polach, gdzie w końcu zatrzymał się w zaspie. Kierujący wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo.

Po kilku minutach policjanci zatrzymali mężczyznę. Był bardzo agresywny, trzeba było go obezwładnić. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 3 promila alkoholu. Został zatrzymany do wytrzeźwienia. Teraz odpowie karnie, grozi mu m.in. grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów, a za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy m.in. kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do 3 lat.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments