Uciekał bez prawa jazdy i pijany

Fot. KWP Rzeszów

PILZNO. Wczoraj policjanci ruchu drogowego na drodze krajowej nr 4 w Pilźnie zauważyli poloneza, który jechał bez włączonych świateł.

Pasażerowie pojazdu nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusz podał sygnał do zatrzymania, jednak kierowca zlekceważył go i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg.

Kierujący polonezem uciekając przed radiowozem popełniał szereg niebezpiecznych wykroczeń. Jechał z nadmierną prędkością, wyprzedzał na skrzyżowaniu, przekraczał podwójną linię ciągłą, wjeżdżał na przeciwległy pas ruchu zajeżdżając innym drogę, zmuszał jadących z przeciwka do zjeżdżania na pobocze. Jego zachowanie stwarzało zagrożenie dla innych kierowców. Gdy po pościgu policjanci zatrzymali pojazd, pirat zaczął uciekać pieszo. Policjanci dogonili go i zatrzymali.

41-letni kierowca poloneza nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, nie miał także dowodu rejestracyjnego pojazdu i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Badanie alkomatem wykazało, że jest nietrzeźwy- miał ponad 2 promile alkoholu. W podobnym stanie byli dwaj pasażerowie.
Kierowca poloneza odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

pad, KWP Rzeszów

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments