Uciekał przed Policją, skończył w rowie

Fot. KMP

BESKO (POW. SANOCKI). O dużym szczęściu może mówić motocyklista, który uciekając przed policjantami przewrócił się i wpadł do rowu. Chociaż zdarzenie wyglądało groźnie, mężczyzna doznał jedynie ogólnych potłuczeń. Teraz czeka go postępowanie karne. Okazało się, że uciekinier ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wszystkich kategorii.

W miniony piątek policjanci ruchu drogowego z Krosna patrolowali drogę krajową nr 28 nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Kilkanaście minut po godz. 10 przed Beskiem funkcjonariusze zauważyli motocyklistę jadącego z bardzo dużą prędkością w kierunku Sanoka.
Przy próbie zatrzymania do kontroli mężczyzna zawrócił i rozpoczął szaleńczą ucieczkę wąską, krętą drogą.
Nie trwało to długo. Minutę później, hamując przed skrzyżowaniem uciekinier stracił panowanie nad motocyklem i wylądował w pobliskim rowie. Jadący z tyłu policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i zawiadomili o zdarzeniu dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, który skierował na miejsce karetkę pogotowia. Ostatecznie motocyklista trafił do szpitala, ale badania nie wykazały u niego żadnych poważniejszych obrażeń.
Po ustaleniu tożsamości uciekiniera okazało się, że jest to 38-letni mieszkaniec gminy Zarszyn. Mężczyzna był trzeźwy ale okazało się, że w 2007 roku krośnieński sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 10 lat. Za jego złamanie grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 3. Mężczyzna odpowie również za kilka wykroczeń wśród których znajdą się m.in. niezatrzymanie się do kontroli i niezastosowanie się do znaku „Stop”. Dokładna lista jego przewinień zostanie ustalona po szczegółowej analizie nagrania z wideorejestratora.
Najprawdopodobniej za udostępnienie motocykla osobie nieuprawnionej odpowie również właściciel pojazdu. Okazało się bowiem, że yamaha którą uciekał 38-latek, należy do innego mieszkańca gminy Zarszyn.
tc/KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.