Uczą młodzież jak ratować życie

Fot. Wit Hadło

Pod naszym patronatem
RZESZÓW.  PCK jest organizatorem XX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy

Jak pomóc osobie tonącej, po urazie kręgosłupa do którego doszło w wypadku samochodowym, a może poparzonej środkiem chemicznym? Jakie będą konkurencje wiedzą tylko sędziowie i organizatorzy. Zawodnicy mają wiedzieć jak się zachować we wszystkich możliwych przypadkach. Sprawdzianem ich wiedzy będą  poniedziałkowe zawody.

Zespoły ratownicze staną do rywalizacji w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Rejtana 30 o godzinie 9.30 (w poniedziałek 30 kwietnia). 12 drużyn z Rzeszowa i powiatu będzie konkurować o miano najlepszej drużyny żeby przejść z etapu rejonowego do okręgowego. Do przejścia będą mieć 5 stanowisk urazowych.

Wiedza ratuje życie
Gdy dochodzi do zagrożenia życia, pierwsza pomoc, udzielona przed przybyciem pogotowia ratunkowego przez często przypadkowych świadków zdarzeń, ma decydujący wpływ na jej przeżycie – mówi Marek Pawełek, prezes oddziału Rejonowego PCK w Rzeszowie. -  Brak tych umiejętności w zakresie pierwszej pomocy jest niewiedzą zabójczą. Każdego roku kilka tysięcy osób umiera tylko dlatego, że świadkowie zdarzenia boją się podejmować czynności ratowniczych. Właśnie dlatego Polski Czerwony Krzyż pragnie zachęcić Polaków do zdobywania wiedzy niezbędnej, aby pomóc poszkodowanemu. Dlatego kształci w tym zakresie młodzież.

Anna Moraniec

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.