Uczę się od Kuby Wojewódzkiego

Aktorka Anna Cieślak gra główną rolę w nowym serialu TVP “Rezydencja”. PAP rozmawia z artystką o tej roli i o aktorstwie.

PAP: – Jaka jest pani bohaterka w “Rezydencji”?
Anna Cieślak: – Baśka jest dziennikarką w gazecie dzielnicowej. Podejmuje wyzwania, konsekwentnie realizuje postawione sobie cele, potrafi przyznać się do błędu. Jest kobieca, precyzyjna, konsekwentna. Ważni są dla niej ludzie i prawdziwa przyjaźń, która polega też na krytyce. Bardzo bym chciała, by postaci w “Rezydencji” były tak rzeczywiste, żeby widzowie mogli się z nimi utożsamić.
PAP: – Biorąc pod uwagę obsadę aktorską “Rezydencji”, zapewne niebawem powstanie fanklub serialu…
A.C.: – Marzy mi się, żeby powstała strona internetowa, gdzie widzowie będą zgłaszać swoje uwagi. Cenię to ogromnie. Oczywiście wtedy, gdy uwagi są konstruktywne, bo jak ktoś mi powie, że mam grubą nogę czy krzywe oko, to przecież nic z tym nie zrobię, bo tak mam i już (śmiech).
PAP: – Jest pani fanką seriali, jako widz?
A.C.: – Długo nie oglądałam, ponieważ nie miałam telewizora. Niedawno zaczęłam śledzić seriale i jestem zafascynowana serialem “Rzym”. Mam nadzieję, że kiedyś będziemy mieli takie budżety, możliwości i czas, żeby zrealizować tego rodzaju produkcje, bo to jest naprawdę wielkie aktorstwo.
PAP: – Ostatnio gra pani dużo w filmie, w teatrze. Dawno nie widzieliśmy pani w serialu…
A.C.: – Cieszę się, że gram w “Rezydencji”. Myślę, że dopiero uczę się pracować w serialach. Jak się okazuje, to wcale nie jest prosta sprawa. Tu trzeba działać szybko i skutecznie. W teatrze i w filmie na wszystko jest więcej czasu. W serialu musimy być bardziej precyzyjni i skoncentrowani, żeby wszystko było prawdziwe i żeby podobało się widzom.
PAP: – Seriale przecież kręci się bardzo szybko…
A.C.: – Dlatego my też musimy grać szybko. Uczę się tego od Kuby Wojewódzkiego, z którym gram w Teatrze 6. piętro. Jego szybkość reakcji jest imponująca, jest w tym doskonały. Bardzo go cenię.

PAP, bez

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.