Udany finisz beniaminka

Fot. Wit Hadło

III LIGA. Dzięki wygranej z Unią Nowa Sarzyna piłkarzom Limblachu udało się opuścić strefę spadkową. Beniaminek zaliczył udany finisz w rundzie jesiennej, czego nie można powiedzieć o ich ostatnim rywalu.

Mecz znakomicie ułożył się dla gości. Już na samym jego wstępie Jędryas wykorzystał zamieszanie powstałe w polu karnym miejscowych i skierował piłkę do bramki. Wymarzony początek, ale podopieczni Piotra Brzezińskiego nie pierwszy raz w tej rundzie nie umieli z tego skorzystać. Nie udało im się pójść za ciosem i w miarę upływu czasu zaczęli oddawać pole. Pierwsze ostrzeżenie wysłał im Płonka, pudłując z najbliższej odległości. Przyjezdni zlekceważyli to zdarzenie, a na pewno nie wyciągnęli z niego wniosków, bo po chwili, w podobnej sytuacji napastnik Limblachu, już strzelił celnie. Gospodarze po wyrównaniu nie zamierzali osiadać na laurach. Nadal naciskali osowiałych przeciwników i jeszcze przed przerwą udało im się wyjść na prowadzenie. Tym razem Gilar uprzedził Zastawnego, który próbował wybić piłkę po strzale Płonki.

Po zmianie stron, to Unia nadawała ton grze. Goście dążyli do wyrównania i mieli swoje szanse by osiągnąć ten cel. Brakowało im jednak skuteczności i szczęścia. Najbliższy strzelenia bramki był Jędryas. W pierwszym przypadku napastnik Unii uderzył jednak minimalnie niecelnie, w drugim udało mu się przelobować Kukulskiego, ale piłkę zmierzającą do bramki, wybił Dynia. Miejscowi od czasu do czasu również gościli pod bramką rywali. Kilka ich akcji było bardzo groźnych, np. Płonka trafił w poprzeczkę.

LIMBLACH 2
UNIA 1
(2-1)
 0-1 Jędryas (2.)
1-1 Płonka (29.)
2-1 Gilar (38.)

LIMLBACH: Kukulski – Weres, Polak, Dynia, Brogowski, Ciuła (55. Szyszka), Róg, Ryniewicz, Gilar (90. Pilecki), Blim (80. Adamczyk), Płonka
UNIA: Zastawny – Łuczak (78. Telka), Oślizło, Bartnik, Lebioda, Mazurkiewicz (82. Stręciwilk), Bigas, Cieślik, Wtorek, Bąba, Jędryas (72. Bednarz)
Sędziował: Dawid Wierdak (Krosno). Żółte kartki: Dynia, Gilar oraz Oślizło, Telka. Widzów 250.

Piotr Pezdan

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments