UJAWNIAMY: “Żabi problem”

PODKARPACIE. Projektant autostrady nie przewidział, że drogę trzeba budować na terenach podmokłych i trzęsawiskach

Budowa autostrady A 4 z Rzeszowa do Jarosławia jest w ocenie GDDKiA opóźniona o 2 miesiące. Prace rozpoczęto pół roku temu powinny być już znacznie zaawansowane. Tymczasem zrobiono niewiele. Problem jest poważny. Drogę zaprojektowano tak, że gdyby ją wykonano zgodnie z rysunkami, to rozleciałaby się po kilku miesiącach. Czy ten odcinek autostrady uda się zbudować solidnie?

Polimex Mostostal chce, by termin realizacji wydłużono o 7 miesięcy, czyli do wiosny 2013 roku. Pretekstem jest problem z płazami. Na podmokłych terenach nie można rozpocząć budowy, dopóki młode żaby nie usamodzielnią się na tyle, by uciec przed spychaczami. Kierownicy budowy przyznają jednak po cichu, że faktycznym powodem opóźnienia są problemy nie z ropuchami, a z projektem.

Więcej w Super Nowościach.

Krzysztof Rokosz

do “UJAWNIAMY: “Żabi problem””

 1. Krisownik

  Problem tkwi „na górze”
  jak się ma określoną pulę pieniędzy i do niej się robi projekty, to projektanci muszą tak projektować aby wykonanie projektu nie przekroczyło tej puli.
  Dla tego w projektach nie ma przewidzianych wymian gruntu czy odpowiednich stabilizacji właściwych dla danego terenu (bo to wymaga dużych pieniędzy.

 2. Rysiek

  Precz z PISem i Kaczyńskim

  • Roman

   A co ma piernik do wiatraka. Wracając do tematu, tak to bywa, gdy projektuje się z za biurka, nie znając środowiska w którym ma być budowany obiekt.

 3. janles62

  nie PO czy PIS buduje tylko projektanci i budowlańcy-takich mamy pracowników,szybko i byle jak -typowe polaczki

 4. ejkk

  za PO się buduje ta autostrada bo za pisu to nic nie było

 5. roman

  nasuwa się proste pytanie na poziomie 4 klasy szkoły podstawowej- to kto tą drogę projektował- kowal-szewc- czy zdun- to teraz jakiś matoł się raptem obudził- a gdzie byli wszyscy nawiedzeni fachowcy do tej pory- kto im płacił i za co – gdzie były instytucje kontrolujące – nadzór i GDDKiA przecież to jest totalny przekręt w biały dzień- kto będzie odbierał kasę od tych co to rysowali- gdzie jest Dzierżyński i pluton egzekucyjny bo tylko takie metody będą skuteczne do zrobienia porządku ze wszystkimi aferzystami w białych kołnierzykach kto pociąga za sznurki kto to rozliczy – już wiem to rozliczy tylko kometa jak pierdutnie i rozwali ten cały burdel.

 6. bob

  To nic ALE WSZYSTKO BĘDZIE ZGODNE Z PRZEPISAMI UE.
  I znowu się wszystko rozpadnie jak A1 i ine drogi.,
  TAKICH MAMY LUDZI ODPOWIEDZIALNYCH tzw PO

 7. Robert

  No i żabki pogrążyły obietnice PO.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.