Ujawniamy majątki naszych posłów

PODKARPACIE. Naszym posłom daleko do najbogatszych kolegów, ale i tak mają klawe życie.

Zajrzeliśmy do portfeli posłów z Podkarpacia. Okazuje się, że posłowie z rządzącego PO wcale nie są najbogatsi. Najlepiej finansowo radzi sobie opozycja oraz koalicjant PO czyli PSL. W każdym razie parlamentarzyści na pewno narzekać nie mogą, bo w porównaniu z przytłaczającą większością ich wyborców powodzi im się bardzo dobrze.

W pierwszej piątce najbogatszych posłów znalazła się dwójka z PiS, dwójka z PSL i jeden poseł Solidarnej Polski (SP). Największy majątek zgromadziła posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz (67 l.). W sumie jego wartość wynosi 1,4 mln zł.

Posłanka ma najwięcej oszczędności w gotówce, bo prawie ponad 440 tys. zł, a do tego sporo nieruchomości. Co ciekawe, Józefa Hrynkiewicz nie pochodzi z Podkarpacia, a jest związana z Warszawą. Najbogatsza posłanka to tzw. “spadochroniarz” wystawiony na podkarpacką listę wyborczą PiS przez centralne władze tej partii.

Pani poseł Hrynkiewicz zanotowała też najwyższe dochody w kwocie 204 tys. zł. Wszystko dlatego, że na dochody poseł Hrynkiewicz składają się 72 tys. zł poselskiego uposażenia i 29 tys. zł diety. Oprócz tego pani poseł jest profesorem na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie w tamtym roku zarobiła 58 tys. zł oraz dostała prawie 40 tys. zł emerytury.

Drugim z najbogatszych parlamentarzystów jest były wiceminister skarbu, poseł PSL Jan Bury (49 l.), który zgromadził majątek wart 1,2 mln zł. Perełką w tym majątku jest okazały dom na podrzeszowskim osiedlu wart, bagatela, 800 tys. zł.

Pozostali posłowie zgromadzili majątki warte poniżej miliona zł. Niemal identyczny stan posiadania zarejestrował Mieczysław Golba (47 l.), poseł Solidarnej Polski oraz Stanisław Ożóg (59 l.), poseł PiS. Obydwaj zgromadzili w oszczędnościach i nieruchomościach po około 800 tys. zł każdy.

Jednak naszym parlamentarzystom daleko do takich posłów bogaczy jak chociażby Mirosław Koźlakiewicz (55 l.), poseł PO, który zgromadził majątek wart około 44 mln zł, co czyni go najbogatszym w polskim Sejmie. Drugim posłem, który ma największy majątek, jest Jan Vincent Rostowski (62 l.), poseł PO i minister finansów, którego stan posiadania opiewa na prawie 23 mln zł.

Przy takich tuzach nasz były wiceminister gospodarki z Podkarpacia i poseł z PSL Mieczysław Kasprzak (60 l.) wypada blado ze stanem posiadania, który wynosi 0,6 mln zł. Porównując byłego wiceministra Kasprzaka i ministra Rostowwskiego, można zażartować, że finanse są u nas o niebo bardziej dochodowe niż gospodarka.

Artur Getler

12
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
madziaxyzwjolablokersNatalia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
madzia
Gość
madzia

Ale nakradli ?????????????????????????????????????

xyz
Gość
xyz

Cha! No to jest odwrotnie niż w sejmie – tam zdecydowanie prowadzi PO… ;-)

wjola
Gość
wjola

To ja z miłą chęcią kupię w tej cenię ( w jakiej deklarują posłowie) dom Golby i Ożóga

blokers
Gość
blokers

trzeba przyznać ze Ziutka jest zaradna.Jestem ciekaw na czym taką kase nagrabala

Natalia
Gość
Natalia

Oj przepraszam, ale poseł Bury wcale z ministrowania dawno nie poleciał,przecież złożył urząd 10 mcy temu.

Ambroży
Gość
Ambroży

Zgadnijcie lepiej ile ma obiecane flagowy PSL z jednej dużych gmin na Podkarpaciu ( zdjęcie jego pleców ze sztandarem widać na ostatnio publikowanych obchodach 3-majowych).???

wyborca
Gość
wyborca

Jak doliczymy gratyfikacje za wszystkie CV zaparafowane dla kol. Mirka ,do wszystkich instytucji ,agencji ,akcje makaronów agromisów,wiatraków to jest najbiedniejszy,

ROMAN
Gość
ROMAN

„wierchuszka”- zawsze bardzo dobrze się miała i ma bez względu na ustrój- tak było zawsze na przestrzeni wieków – no i jest dzisiaj –
tylko jest jedno ale – jak z koryta się wylewa i reszta nic z niego nie może polizać i jak zrobi raban – no to wtedy robi się ciekawie i z wierchuszki niektórzy spadają do dołu- i historia zatacza koło i wszystko zaczyna się od nowa – nie ?

aa
Gość
aa

A gdzie Dziadzio z RP? Coś ten Pan redaktor się nie postarał.

Wer
Gość
Wer

Poniewaz Kasprzak jeszzce w tym roku byl ministrem, proste? A minister ciutke lepiej zarabia niz posel, Bury ministrem juz nie jest od dawna, Kasprzak „polecial” niedawno

czytelnik
Gość
czytelnik

Jak to możliwe że Mietek Kasprzak zarabia więcej od Jaśka Burego?
Skoro są przy jednym korycie w psl-u.

mieszkaniec z Kmity
Gość
mieszkaniec z Kmity

Czyżby pan Redaktor uważał że są tacy samorządowcy na podkarpaciu którzy kradną i defraudują więcej od tych posłów których pan opisał ?