UKJ Millenium kuźnią talentów

Fot. Wit Hadło

JUDO. W rzeszowskim klubie trenują medaliści Mistrzostw i Pucharu Polski.

Istniejący od marca tego roku klub UKJ Millenium Rzeszów szybko stał się centrum judo w Rzeszowie. – Na naszych zajęciach młodzież może spędzać pozytywnie czas, kształcić się i fizycznie i wychowawczo – przekonuje trener i założyciel UKJ Millenium, Piotr Majcher.

W UKJ Millenium trenuje obecnie ponad 100 zawodników. – Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno dzieci, jak i dorośli. Prowadzimy zajęcia już z 4-latkami. W tym przypadku treningi to głównie gry i zabawy ruchowe oraz elementy judo. Skupiamy się na ogólnorozwojówce i aspektach wychowawczych. W grupie sportowej są z kolei zawodnicy, którzy poznają już dogłębniej tajniki judo a także rywalizują na poważnych zawodach, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Jest także grupa samoobrony MMA, czyli walki mieszanej – informuje Piotr Majcher.

Na trening, do kina, na zakupy
– Znakomite warunki, jakie możemy zaoferować sprawiają, że treningi są czystą przyjemnością. Trzy pierwsze zajęcia są bezpłatne, tak więc każdy może przyjść i spróbować swoich sił – zachęca trener Majcher. Sama sala również robi wrażenie. – To jedna z piękniejszych sal judo w Polsce, posiadająca metę używaną aktualnie na najważniejszych imprezach światowych. Sala klimatyzowana, znakomicie doposażona w odpowiednie drabinki, liny. Jej umiejscowienie w Milenium Hall daje wiele możliwości dla rodziców, którzy przyprowadzają na trening swoje pociechy. W czasie, gdy dzieci uczestniczą w zajęciach, rodzice mogą pójść na zakupy, do kina, restauracji itp. Jednak spora ich część zasiada na trybunach i wielkim zainteresowaniem przygląda się zajęciom – opisuje Majcher.

Nie tylko sport
Judo to dyscyplina, mająca jedną z najbogatszych ogólnorozwojówek. Skupia się nie tylko na aspektach sportowych, ale również wychowawczych. – Ta dyscyplina przygotowuje do życia. Każdy dzieciak wie, że musi liczyć na siebie, nikt go nie zastąpi, nie ma zmian. Jeśli podejmuje walkę, to jest sam jeden i tak później będzie w życiu. Uczy szacunku dla przeciwnika, dla starszych. Zawodnicy nabierają pewności siebie, ale pewność to nie zarozumiałość i pyszałkowatość. Ciężko pracują od małego i dzięki temu mają poczucie wartości, bowiem oni sami stanowią taką wartość. To nie jest młodzież, która wychowuje się na ulicy, w różnych dziwnych klimatach. Młody człowiek od małego ma zajęcie. Staramy się oderwać go od komputera, zagrożeń, jakie niosą ze sobą dzisiejsze czasy – opisuje trener UKS Millenium.

(Wice)mistrz w Rzeszowa
Rzeszowski klub może się już pochwalić sporymi osiągnięciami. – Mamy medalistów mistrzostw Polski, Pucharu Polski w młodzikach, juniorach młodszych – informuje Majcher. Jedną z wizytówek klubu jest Michał Bartusik, który startował w tym roku na wielu imprezach międzynarodowych z udziałem naszej kadry. – W kategorii juniorów Michał wygrywał Puchary Polski, jest aktualnym wicemistrzem Polski. W finale przegrał po dogrywce z zawodnikiem z Wrocławia, który obecnie nie jest już w tej wadze, tak więc Michał jest nr jeden w swojej kategorii wagowej (66 kg). Chcielibyśmy, aby wystartował on w mistrzostwach Europy, może mistrzostwach świata w przyszłym roku. Michał jest przykładem na to, jak ciężka praca może doprowadzić zawodnika na szczyt. Mieszka on po za Rzeszowem. Do przystanku musi przejść pół kilometra, później dojazd do Rzeszowa, trening, szkoła, trening i powrót do domu. Treningi kosztują go sporo wyrzeczeń, ale jak widać trud się opłaca – przekonuje Majcher. – Judo trenują już 11 lat. Sportami walki zaraziłem się od taty. On trenował zapasy, ja postawiłem na judo. Konkurencja w Polsce jest duża. Na ostatnich mistrzach Polski, gdzie zająłem 2. miejsce, w mojej kategorii startowało 60 zawodników. Celem na przyszły rok jest start w mistrzostwach Europy i Świata. Tam wystartują już sami najlepsi, na czele z Japończykami i Rosjanami – mówi Bartusik.

Grupa pościgowa
Oprócz Bartusika jest także grupka zawodników, która również zaistniała już na krajowych i zagranicznych imprezach. – Rafał Łukasik na Pucharze Polski zdobył brązowy medal, Rafał Skrzat srebrny medal na Pucharze Polski Młodzików w Warszawie. O medale otarli się Norbert Majcher i Maciej Wilk. Jest jeszcze mnóstwo dzieciaczków, takich jak choćby Kacper Wierzbicki, który na bardzo mocno obsadzonym turnieju w Budapeszcie zajął 2. miejsce. – Podobnie jak Michała, mnie także na treningi namówił tata. Na zajęcia chodzę już od 4 lat i chcę nadal podnosić swoje umiejętności w tej dyscyplinie – mówi Kacper Wierzbicki. Do grona utytułowanych zawodników rzeszowskiego klubu należy także Arkadiusz Drąg oraz Dominik Bethoon. – Chcę również zaznaczyć, iż na mistrzostwach województwa Podkarpackiego, które odbyły się w Krośnie, UKS Millenium Rzeszów wśród chłopców w kategorii dzieci i młodzików zajęło pierwsze miejsce – dodaje Majcher.

Pokazać się szerszej publiczności
Marzeniem trenera Majchera jest zorganizowanie w przyszłym roku w Rzeszowie ogólnopolskiej imprezy judo. – Będziemy się starali zrobić w Rzeszowie taki turniej. Nic tak nie mobilizuje, jak występ przed własną publicznością. Mamy znakomitych zawodników, których chcielibyśmy pokazać szerszej publiczności – kończy trener Piotr Majcher.
Marcin Jeżowski

Więcej informacji na temat zajęć w UKS Millenium Rzeszów w internecie: www.judo-rzeszow.pl/

UKJ Millenium kuźnią talentów

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments