Ukradł 9 ton stali

Fot. Archiwum

GŁOGÓW MŁP. Policja zatrzymała mieszkańca powiatu gorlickiego, który ukradł niemal 9 ton stali z terenu budowy autostrady A4.

Złodziejski proceder trwał od stycznia bieżącego roku. Podczas budowy odcinak autostrady A4 pomiędzy miejscowościami Lipie i Rogoźnica nieznany sprawca lub sprawcy skradli znaczne ilości elementów stalowych i metalowych. Zawiadomieni o przestępstwie policjanci komisariatu w Głogowie Małopolskim podjęli poszukiwania sprawcy. Zebrane w sprawie informacje oraz ustalenia policjantów wskazywały, ze może to być któryś z pracowników firmy prowadzącej prace budowlane.

W czwartek sprawca kradzieży zatrzymany został w policyjnym areszcie. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego pracujący w jednej z firm budowlanych. Policjanci potwierdzili, ze w okresie od stycznia do maja skradł, a następnie sprzedał w punkcie skupu złomu niemal 9 ton metalu. Był to drut zbrojeniowy, linka stalowa holownicza oraz inne elementy. Ich wartość oszacowana została na 20 000 złotych.

W piątek  policjanci z Głogowa Małopolskiego przesłuchali mężczyznę. Sprawca  przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał się karze.

tc/KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.