Ukradł lody i rzucał nimi w poszkodowaną

Gdy wandalom nie udało się ukraść piwa, rozbili drzwi w sklepie i zniszczyli kosz. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Najpierw chcieli dokonać kradzieży, a potem zdewastowali sklep.

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w osiedlowym sklepie spożywczym usiłowali ukraść piwo i lody. Gdy personel ostro zareagował, widząc kradzież, chuligani w odwecie wybili szybę w drzwiach wejściowych i zniszczyli kosz na śmieci.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na tarnobrzeskim osiedlu Dzików. Dyżurny jednostki Policji został powiadomiony o tym, że w sklepie spożywczym awanturuje się siedmioosobowa grupa młodych mężczyzn. Część tych osób miała założone szaliki w barwach jednego z klubów sportowych.

– Jak wynikało ze zgłoszenia, dwaj mężczyźni z grupy tych osób, usiłowali ukraść piwo. Pomiędzy personelem, a mężczyznami doszło do utarczki słownej, podczas której jeden z mężczyzn wychodząc ze sklepu zaczął z impetem trzaskać drzwiami wybijając w nich szybę. Chuligan zdążył jeszcze zniszczyć stojący kosz na śmieci. W tym czasie drugi z mężczyzn ukradł lody – relacjonuje nadkom. Beata Jędrzejewska–Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej policji. Gdy sprzedawczyni wybiegła ze sklepu za złodziejem, ten zaczął rzucać w kobietę lodami, używając przy tym obraźliwych słów i gestów.

Sprawcy zostali zatrzymali zaraz po zdarzeniu. Okazali się nimi mieszkańcy Tarnobrzega w wieku 17 i 18 lat. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzn. Okazało się, że młodszy mężczyzna ma 1,6 promila, a jego kolega 0,68 promila alkoholu w organizmie.

W rozmowie z policjantami mężczyźni przyznali, że powodem takiego zachowania było ich zdenerwowanie postawą personelu oraz wypity wcześniej alkohol. 17-latek został przesłuchany, usłyszał zarzut zniszczenia mienia. 18-latek otrzymał dwa mandaty na łączną kwotę1000 zł. Straty uszkodzeń mienia szacowane są na kwotę 370 złotych. Sprawa trafi do sądu.

Małgorzata Rokoszewska

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
rzeszowiak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Robta co chceta !