Ukradł pieniądze i… rozdał znajomym

TARNOBRZEG. Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mężczyźnie, który z mieszkania 31-letniej kobiety ukradł pieniądze. Łupem rabusia padło prawie 10 tys. zł.

Zdarzenie rozegrało się w poniedziałek, po godz. 18 w Tarnobrzegu. Do mieszkania kobiety jej partner zaprosił dwóch swoich kolegów. Mężczyźni spotkali się wcześniej na osiedlu i chcieli skorzystać z toalety. Będąc w mieszkaniu jeden z mężczyzn wykorzystał chwilową nieuwagę gospodarza i z szuflady regału ukradł pieniądze. Rabuś z łupem w towarzystwie kolegi szybko opuścił mieszkanie. Po krótkim czasie do domu wróciła właścicielka. Kobieta zauważyła brak pieniędzy. O całym zdarzeniu powiadomiła Policję. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali złodzieja. Przyznał się do popełnionego przestępstwa.

Policjanci podczas przeszukania w mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny znaleźli część zrabowanej gotówki. Podczas przesłuchania przyznał się on do popełnionego czynu. Jak wyjaśnił część pieniędzy rozdał swoim przyjaciołom, napotkanym kolegom oraz bliskiej rodzinie. Nie potrafił sprecyzować jakie sumy pieniędzy im przekazywał. Policjanci odzyskali część z  rozdanych pieniędzy.

Wczoraj wobec mężczyzny prokuratura w Tarnobrzegu zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru, poręczenia majątkowego w kwocie 1 500 złotych oraz zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem.

KMP, pad

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments