Ukradł rower i pobił jego właściciela

Fot. Archiwum

NOWA DĘBA. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 43-letni mężczyzna ukradł sprzed sklepu rower, a następnie pobił jego właściciela.

Do zdarzenia doszło w czwartek, na ul. Krasickiego w Nowej Dębie. Przed godz. 16 do sklepu podjechał rowerem 62-letni mężczyzna. Właściciel  pozostawił jednoślad przed wejściem i udał się na zakupy. Gdy po kilkunastu minutach wyszedł z zakupami zauważył brak roweru.

Mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą kradzieży. Natychmiast rozpoczął poszukiwania jednośladu. Sprawdzając przyległe ulice zauważył  mężczyznę, który jechał jego rowerem. Pokrzywdzony pobiegł w jego kierunku próbując odzyskać swoją własność. W tym czasie rabuś zeskoczył z roweru i chcąc zachować swoją zdobycz pobił 62-latka. Napastnik oddalił się wraz z łupem.

O całym zdarzeniu poszkodowany powiadomił Policję, która szybko ustaliła tożsamość sprawcy i go zatrzymała. Sprawcą okazał się 43-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Podejrzany trafił do aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

pad, KMP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments