Ukradł siostrze telewizor

Fot. Archiwum

KROSNO. 21-letni mężczyzna upozorował włamanie do mieszkania swej siostry, skąd ukradł telewizor, który usiłował sprzedać. Sprzęt odzyskano, a sprawcę przestępstwa zatrzymano.

W czwartek przed południem policja została powiadomiona o włamaniu do mieszkania. Wedle zgłoszenia tego dnia w czasie nieobecności domowników sprawcy mieli dostać się do lokalu na poddaszu jednego z bloków przez dach, rozbijając szybę w oknie.

Ukradli telewizor LCD o wartości ok. 1 000 zł. – Podczas oględzin miejsca zdarzenia policjanci szybko doszli do wniosku, że szybę rozbito od wewnątrz, a tym samym włamanie zostało najprawdopodobniej upozorowane. Ponieważ drzwi wejściowe nie były uszkodzone, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy wśród osób mających dostęp do mieszkania – mówi podinsp. Marek Cecuła, oficer prasowy krośnieńskiej policji.

Mieszkający z pokrzywdzoną jej 21-letni brat nie przyznawał się do winy. Policjantom jednak udało się ustalić, że kilka godzin po zdarzeniu 21-latek chciał sprzedać na terenie Krosna taki sam telewizor, jak skradziony z mieszkania. W związku z tym, iż nie znalazł kupca, ukrył sprzęt w piwnicy bloku, w którym mieszka. Tam telewizor został znaleziony i zwrócony właścicielce. 21-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

wz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments