Ukradli 200 tys. zł za pomocą skopiowanych kart bankomatowych

Dwóch Rumunów prowadzonych przez policjantów na przesłuchanie. Fot. KSP

KRAJ. Dzięki policjantom i pracownikom banków mężczyznom uniemożliwiono wypłatę około 38 tys. zł

Dzięki współpracy policjantów z Warszawy i Krakowa wpadli dwaj mężczyźni podejrzewani o wypłacenie za pomocą skopiowanych kart bankomatowych kwoty około 200 tys. zł na szkodę banków. Mężczyznom grozi nawet 25 lat więzienia. Przestępcy prawdopodobnie działali na warszawskiej Ochocie na przełomie maja i czerwca. Okazali się nimi obywatele Rumunii w wieku 27 i 31 lat.

Rumunii pomimo tego, że działali w Warszawie zostali zatrzymani w Krakowie. Funkcjonariusze stołecznej komendy razem ze swoimi kolegami z Krakowa zorganizowali zasadzkę w jednym z miejscowych hoteli. Przy mężczyznach znaleziono dwa kompletne urządzenia skimmingowe identyczne z tymi montowanymi w Warszawie, dwie nakładki w fazie składania, akcesoria do montażu i produkcji urządzeń skimmingowych, komputer i inne narzędzia, które miały zostać wykorzystane do nielegalnego pozyskiwania danych z kart bankowych. Po zatrzymaniu mężczyźni zostali przewiezieni do Warszawy.

Na wniosek ochockiej prokuratury sąd aresztował zatrzymanych na 3 miesiące. Zatrzymani mogą być odpowiedzialni również za szereg innych przestępstw skimmingowych na terenie Warszawy, a także całej Polski.

ga, KSP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments