Ukradli narzędzia za ponad 27 tys. zł. Zostali zatrzymani

Fot. KMP Rzeszów

RZESZÓW. W sobotę w nocy z zaparkowanego samochodu trzech mężczyzn ukradło elektronarzędzia.

Do kradzieży doszło w nocy z soboty na niedzielę. Z zaparkowanego samochodu nieznani sprawcy skradli elektronarzędzia. Były to między innymi: agregat prądotwórczy, spawarka, młoty elektryczne, wkrętarki, szlifierki kątowe, przedłużacze, zestawy kluczy. Wartość skradzionego mienia oszacowana została na 27.350 zł.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Na podstawie zebranych informacji ustalili tożsamość sprawców. To trzej mieszkańcy Rzeszowa w wieku 31, 28 i 20 lat. W środę rano zatrzymano ich w policyjnym areszcie. W noc kradzieży cała trójka udała się na jeden z parkingów, gdzie mieli dokonać kradzieży paliwa. Na miejscu zauważyli samochód marki Renault Master. Po zerwaniu zabezpieczenia plandeki dokonali kradzieży znajdujących się  w samochodzie elektronarzędzi. Skradzione przedmioty zapakowali do samochodu, którym przyjechali.

Część skradzionych przedmiotów ukryli w garażu wynajmowanym przez 31-latka, a inne narzędzia zabrał 28-latek. Ten już w niedzielę przekazał je koledze, 27-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który miał je sprzedać. On również został zatrzymany. Rozpytany potwierdził, że narzędzia otrzymał do jednego ze sprawców i niektóre z nich już sprzedał. Podczas przeszukań w miejscach zamieszkania sprawców, w wynajmowanym garażu i u pasera policjanci odnaleźli niemal wszystkie skradzione elektronarzędzia.

Już podczas wstępnych rozmów sprawcy przyznali się do winy. Trójka głównych sprawców usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 27-latek odpowie za paserstwo. Grozi mu do 5 lat więzienia.

pad/KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.