Ukradli niezwykle cenną przedwojenną Torę

Odzyskana przez policjantów Tora. KWP Poznań

POZNAŃ. Nie wiadomo czy złodzieje ukradli Torę na zamówienie, czy wzięli ją nie wiedząc jaką przedstawia wartość.

Poznańscy policjanci zatrzymali dwóch złodziei, którzy z nowo powstającego Centrum Kultury Żydowskiej ukradli niezwykle cenną przedwojenną Torę. Obecnie policjanci pracują ze zdwojoną siłą, żeby szczegółowo wyjaśnić okoliczności tej spektakularnej kradzieży.

Do kradzieży doszło w niedzielę około godziny 10.00. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań Grunwald zawiadomieni zostali o włamaniu do jednej z kamienic, należącej do Centrum Kultury Żydowskiej w Poznaniu. Z pomieszczeń zginęła przedwojenna Tora, najważniejszy tekst objawiony Judaizmu, a także siedmioramienny świecznik, telewizor LCD, laptop oraz inne drobne przedmioty.

Błyskawiczne czynności operacyjne poznańskich policjantów pozwoliły na wytypowanie podejrzewanych osób. W poniedziałek z samego rana w ręce oficerów kryminalnych wpadli dwaj mężczyźni w wieku 17 i 19 lat, mieszkańcy dzielnicy Poznań Grunwald. W mieszkaniu jednego z nich odnaleziona została przedwojenna Tora, okrywające ją sukno z napisami hebrajskimi i trzy świeczniki.

Zatrzymanym mężczyznom może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

ga, KWP Poznań

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.