Ukradli worki z puszkami po piwie

TARNOBRZEG. Nastolatkowie ukradli worki z puszkami zbieranymi przez wiele dni przez osiedlowe sprzątaczki.

Trzech młodych mieszkańców Tarnobrzega odpowie za kradzież i ukrycie 14 worków z puszkami uzbieranymi przez pracownice Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Kobiety sprzątające osiedle Dzików składowały puszki od wielu dni po to, by je sprzedać i dorobić do niskich pensji.

Dwóch 19-latków włamało się do pomieszczeń w piwnicach w bloku przy ulicy Konfederacji Dzikowskiej w Tarnobrzegu. Ukradli z nich metalowe części regałów oraz 14 worków z puszkami, które składowały tam sprzątaczki odpowiedzialne za porządek na osiedlu. Kobiety przez wiele dni znajdowane na osiedlowych trawnikach, w klatkach i w okolicach śmietników puszki segregowały i składowały po to, by za jednym razem zawieść je do skupu złomu. Młodzi złodzieje wypatrzyli sobie łatwy łup i ukryli w kilku budynkach na osiedlu. Chcieli je spieniężyć, gdy zabraknie im gotówki na bieżące wydatki.

– Dwóm 19-latkom przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem, a bratu jednego z nich zarzut pomocy w ukrywaniu łupów – informuje kom. Beata Jędrzejewska – Wrona – oficer prasowy tarnobrzeskiej policji. – Personalia całej trójki ustalili policjanci w wyniku pracy operacyjnej.

mrok

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments