Ukraińscy nacjonaliści uczcili Banderę

Fot. PAP/EPA

KIJÓW. Neobanderowcy uczcili we wtorek w wielu ukraińskich miastach  104. urodziny przywódcy jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) Stepana Bandery.

Organizatorem marszy z pochodniami była nacjonalistyczna partia Swoboda. Na marsz w centrum Kijowa przybyło co najmniej 2 tysiące ludzi. Skandowali: “Sława Ukrainie”, na transparentach widniały napisy: “Bandera przyjdzie i zrobi porządek” oraz “Bohaterowie nie umierają”.

Bandera był przywódcą jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN). Jej zbrojne ramię, UPA, jest odpowiedzialne za ludobójstwo dokonane w 1943 roku na ludności polskiej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej.

Na zdjęciu: marsz we Lwowie.

ps

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Ambrożyczytelnik Nowinadf Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ambroży
Gość
Ambroży

Jaki mamy rząd i MSZ dodatkowo widać po tym co cytuje poniżej podobny materiał z niezależnej.pl.!!!! „Rosjanie twierdzą, że Europejski Trybunał Praw Człowieka nie może zajmować się skargą krewnych ofiar NKWD. Trybunał nie jest powołany do oceny, czy działania danego kraju noszą cechy zbrodni wojennej” – czytamy w piśmie władz Rosji z 30 listopada ub.r. A za zbrodnię wojenną uznali mord polskich oficerów strasburscy sędziowie w wyroku z 16 kwietnia 2012 r. Rosji nie podobają się też inne punkty tego orzeczenia. FR nie zgadza się, że w sposób poniżający traktowała krewnych ofiar NKWD, czyli złamała art. 3 Europejskiej Konwencji Praw… Czytaj więcej »

czytelnik Nowin
Gość
czytelnik Nowin

Polska po roku 1944 tym zrobila jeden najwiekszy blad w swojej dotychczasowej histori. Nalezalo wszystkich ukraincow z terenow Polski (PRL-u) wysiedlic w ciagu kilku tygodni do ZSRR za wschodnia granice. Zadnych przesiedlen, zadnych akcji „Wisla”, zadnych ustepstw ani zadnych praw !! Wysiedlic do ZSRR i tam by sie nimi zaopiekowal towarzysz Stalin. Dalby im odpowiednia opieke zdrowotna do konca zycia. Bylo by wet za wet !! Jak wy z polakami na Wolyniu zrobiliscie, to macie teraz to samo. Pieknym za nadobne. Nie bylo by teraz zadnej pisaniny na forum, ani uzerania sie z ukraincami. Stalin by sie o to postaral… Czytaj więcej »

Ambroży
Gość
Ambroży

A szef PJN Kowal nie zważając na to uczy ich przepisów kulinarnych, Sikorski nie słyszy , prezydent milczy , premier w Dolomitach na urlopie przemęczony gotowaniem świątecznego bigosu!.

adf
Gość
adf

Polakom oczywiście to nie przeszkadza , że czci się ich Katów.