Ukrywał 7880 paczek papierosów i 37 litrów spirytusu

Fot. KMP

RZESZÓW. 7880 paczek papierosów i 37 litrów spirytusu ujawnili i zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Do ich posiadania przyznał się 50 letni mieszkaniec Głogowa Małopolskiego.

Prowadząc działania prewencyjno-kontrolne zmierzające do ujawniania osób posiadających oraz wprowadzających do obrotu wyroby bez polskich znaków akcyzy skarbowej policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą uzyskali informację o osobie, posiadającej znaczne ilości takich wyrobów. Wynikało z niej że mieszkaniec Głogowa Małopolskiego przechowuje w miejscu zamieszkania oraz w użyczonych pomieszczeniach w sąsiedniej miejscowości znaczne ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych i spirytusowych.

Działania podjęte przez policjantów informację potwierdziły. W poniedziałek wraz z pracownikami Służby Celnej weszli do wskazanych budynków. Tam zastano 50-letniego mężczyznę. Początkowo zaprzeczył, że  posiada nielegalne wyroby. Jednak użyty przez uczestniczących w przeszukaniu celników pies służbowy przeszkolony w zakresie ujawniania wyrobów tytoniowych wskazał miejsce ich ukrycia. Papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy ukryte były zarówno w miejscu zamieszkania mężczyzny, jak też w pomieszczeniach przez niego użytkowanych. Znaczna ilość znalezionych wyrobów tytoniowych i alkoholu jednoznacznie świadczyły, że są one przeznaczone do celów handlowych.

Mężczyzna został zatrzymany, a nielegalne papierosy i alkohol zabezpieczone. Podczas przesłuchania 50-latek przyznał się do winy. Skorzystał również z prawa do dobrowolnego poddania się odpowiedzialności, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wartość uszczuplenia podatkowego z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowana została na blisko 103000 złotych.

tc/KMP

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o