Ukrywała nielegalny towar

Fot. KMP Tarnobrzeg

TARNOBRZEG. Ponad 630 paczek papierosów i 8 litrów spirytusu zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

W piątek, kilka minut po godzinie 6, policjanci realizując czynności służbowe mające na celu eliminowanie z obrotu towar bez polskich znaków akcyzy, zwrócili uwagę na stojącą na przystanku autobusowym kobietę z dużym bagażem. Kobieta zachowywała się niespokojnie, co kilka chwil podnosiła bagaż, który sprawiał jej trudność z uwagi na ciężar.

Policjanci postanowili sprawdzić zawartość torby. 52-letnia obywatelka Ukrainy w bagażu ukryła papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci odwiedzili mieszkanie kobiety. W trakcie jego przeszukania ujawnili dalsze papierosy przywiezione z zagranicy. Łącznie zabezpieczyli 636 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i 8 litrów spirytusu.

Kwota uszczuplenia w podatku akcyzowym wynosi blisko 8 550 złotych. Za przechowywanie towaru stanowiącego przedmiot czynu zabronionego, kobieta poniesie odpowiedzialność karno-skarbową. Grozi jej kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

pad/KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.