Ul. Krakowską pędzą po pięćdziesiąt kilometrów na godzinę?

– Auta ul. Krakowską jeżdżą bardzo szybko, 150 km/h i więcej, łamią płoty, strach wieczór wyjść na ulicę – alarmuje Jan Sitko. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Po modernizacji ul. Krakowskiej jej mieszkańcy mają mieszane uczucia. Z jednej strony oko cieszą nowa nawierzchnia i estetyczny chodnik, ale z drugiej radykalnie wzrosła liczba piratów drogowych.

– Auta jeżdżą bardzo szybko, 150 km/h i więcej, łamią płoty, strach wieczór wyjść na ulicę – alarmuje mieszkaniec tej części miasta, radny Jan Sitko i postuluje do władz Kolbuszowej o instalację progów zwalniających.

Elżbieta Lis, kierownik Referatu Gospodarki i Budownictwa w magistracie informuje, że komisja d.s. organizacji ruchu zaopiniowała pozytywnie umieszczenie dwóch progów na ul. Krakowskiej. – Z tym, że mamy pewien problem z zasilaniem całodobowym drugiego progu. Być może go przesuniemy – zaznacza urzędniczka. – Jeśli wiec ktoś jedzie 150 km/h, to… ma pewno zwrócę się do policji o zwiększenie czujności w tej części miasta.

– Proszę zrozumieć, że nie wolno nam założyć progów bez odpowiedniego oświetlenia i oznakowania. Bo gdy dojdzie do wypadku, to my, jako zarządca zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności. Ja rozumiem, że jest potrzeba, na pewno to dopniemy, ale muszę mieć pewność, że oświetlenie tego progu będzie zapewnione – zapewnia Elżbieta Lis.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments