Ul. Lubelska do remontu

Przy ulicy Lubelskiej trwa wycinka drzew. Wszystko po to, aby jezdnia mogła zostać poszerzona. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Wycinka drzew jest konieczna.

Czujne oko mieszkańców Rzeszowa wypatrzy wszystko. Tym razem Czytelnika poinformowała nas o wycince drzew przy ul Lubelskiej. – Nie rozumiem dlaczego wycinane  są te drzewa – mówi pani Anna, która jest z wykształcenia przyrodnikiem. Sprawdziliśmy. Wycinka jest konieczna, aby można było przeprowadzić remont ul. Lubelskiej.

Ulica ta na całej długości zostanie poszerzona, w związku z tym należy usunąć około 230 przydrożnych drzew. W planie są m.in. przebudowanie starych skrzyżowań i stworzenie nowych, wyznaczenie ścieżek rowerowych, budowa zatok autobusowych i miejsc postojowych oraz przebudowa i budowa chodników. Ponadto, wzdłuż ulicy mają zostać posadzone nowe drzewa i krzewy.

Realizacją projektu zajmie się portugalska firma Mota-Engil. Umowa miała zostać podpisana w połowie marca, ale z powodu odwołania się jednej z firm do Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie przetargu, termin podpisania został przesunięty. Najprawdopodobniej nastąpi to końcem marca.

Przebudowa ma potrwać dwa lata. Koszt inwestycji to około 29,3 mln zł.

Ewelina Nawrot

do “Ul. Lubelska do remontu”

 1. yamalo

  posadzą nowe ,a nowe będą lepsze ….:( ?

 2. Czytelnik

  Drogę trzeba przebudować i drzewa muszą być wycięte. To jest jasne. Tylko dlaczego wycina się je akurat wiosną, gdy ptaki budują gniazda i znoszą jaja? Przecież właśnie o tej porze obowiązuje zakaz wycinania drzew. Nieudolność urzędników nie może prowadzić do barbarzyńskiego niszczenia przyrody. Skoro Ferenc i jego ludzie nie potrafili załatwić sprawy tak, żeby drzewa wyciąć jesienią lub zimą, to teraz niech czekają, aż młode ptaki się wyklują, podrosną i wylecą z gniazd.

  • basing

   Kolega nie wie i wprowadza czytelników w błąd. Drzewa zostały wycięte w ostatnich dniach lutego gdy nie ma jeszcze okresu lęgu, który obowiązuje od 1marca do 31 lipca :) teraz powalone drzewa osuwają i wyrywają korzenie.

 3. lepszy rzeszowiak

  do rzeszowiaka – zastanow sie nastepnym razem :-) – wiesz jak wyglada SPECYFIKACJA układana przez słuzby Inwestora ? – zadna podkarpacka firma, a wiec ta w ktorej pracuja Twoi znajomi, dzieci czy rodzice nie moze NAWET ZLOZYC OFERTY do przetargu !
  dlatego wciaz wygrywaja koncerny w których pełnimy role tylko parobków – dzieki podobnej świadomosci jak Twoja ! – nastepnym razem sie ZASTANOW a najlepiej poznaj problem – pozdrawiam

 4. Ryszard

  do rzeszowiak- polską i to rzeszowską , bo miasto daje prace firmie rodzimej, rzeszowskiej i o to chodzi ,pieniądze zostaną w kraju i nakrecają naszą, polską gospodarkę. Poza tym czy w Portugalii są zimy po -35?

 5. bramkarz

  spokojnie Panowie cena to tylko jedno z kryteriów – chodzi także a moze przede wszystkim o jakość

 6. niania

  Tanie nie zawsze znaczy dobre, np. kup sobie na ślub tanie buty gumowe, praktyka potwierdza, że tanie jest najdroższe

 7. orest

  „wziąś ?” nie pisz po ZAGRANICZNEMU!

 8. rzeszowiak

  do Juhas – nie rozumiem koleś twojego zdziwienia !!! – znów firma zagraniczna ?’ – skoro w przetargu ona zadeklarowała sie najtaniej wykonać tą inwestycje to którą wg ciebie miało miasto wziąś ??? polska ale droższą ??? zastanów sieco piszesz naSTĘPNYM RAZEM

 9. Juhas

  I znów firma zagraniczna, która w połowie prac załatwi tak sprawę jak Chińczycy autostradę A2.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.