Ul. Podkarpacka zostanie poszerzona do granicy miasta

Inwestycja ma być gotowa do końca września 2018 roku. Fot. Wit Hadło

Inwestycja ma być gotowa do końca września 2018 roku. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 52 mln zł.

Jeszcze w tym roku zacznie się rozbudowa ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granicy miasta. Inwestycję uda się zrealizować dzięki ponad 36 mln zł dofinansowania z programu Polska Wschodnia. Miasto szuka firmy, która podejmie się rozbudowy drogi.

Ulica Podkarpacka zostanie rozbudowana na odcinku o długości ok. 1,9 km wraz z odcinkiem dowiązania na długości ok. 140 m oraz skrzyżowaniami. Droga zostanie poszerzona do czterech pasów ruchu już od południowego wlotu ronda turbinowego. Wykonawca na odcinku ok. 140 m ul. Podkarpackiej (strona lewa skrzyżowania z ul. 9 Dywizji Piechoty w kierunku południowym) będzie mógł rozpocząć roboty budowlane dopiero po zakończeniu na nim prace przez wykonawcę, który buduje łącznik Kielanówka – połączenie ul. Podkarpackiej z ul. 9. Dywizji Piechoty w Rzeszowie (DK 19) do węzła Rzeszów-Południe (S19).

Rozbudowane zostaną skrzyżowania z ul. Beskidzką i ul. Jarową oraz ul. Zwięczycką. Powstanie 3736 m chodników oraz 3656 m ścieżek rowerowych. Przebudowane zostaną zatoki autobusowe i przejścia dla pieszych. Konieczna będzie rozbudowa kolidujących budynków.

To kolejny etap przebudowy tej drogi. Prawie 2-kilometrowy odcinek ul. Podkarpackiej został już przebudowany, a wraz z nim skrzyżowanie z al. Batalionów Chłopskich i część sąsiedniej ul. Dąbrowskiego. Prace nad rozbudową skończyły się we wrześniu 2012 roku. Przebudowana została nawierzchnia, chodniki, oświetlenie uliczne, kanalizacja deszczowa, sygnalizacja świetlna i cała niezbędna infrastruktura techniczna ulicy Dąbrowskiego i Podkarpackiej na odcinku drogi krajowej nr 9 od al. Powstańców Warszawy do ówczesnej granicy miasta.

Blanka Szlachcińska

do “Ul. Podkarpacka zostanie poszerzona do granicy miasta”

  1. gggg

    Blanka przeczytaj to co napisałaś, bo gimbaza lepiej we środę pisała wypracowania na teście

  2. mece

    Znowu korki od strony południowej no i jeszcze ta nieszczęsna rozbudowa kolidujących budynków, masakra.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.