Ulica 8 Marca będzie poszerzona

- Planujemy przebudowę ulicy 8 Marca z jednokierunkowej do dwukierunkowej - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa. - Mieszkańcy wyrazili na to zgodę. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Władze miejskie obiecują: nie będzie połączenia ulicy 8 Marca z aleją Piłsudskiego.

- Mieszkańcy nie chcą połączenia ulicy 8 Marca z aleją Piłsudskiego, więc go nie będzie – zapewnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa. Spotkanie w tej sprawie z przedstawicielami osiedla odbyło się kilka dni temu. Władze miasta przedstawiły dwie propozycje: albo powstanie łącznik, albo ul. 8 Marca zostanie poszerzona.

O planach połączenia ślepej ul. 8 Marca z al. Piłsudskiego pisaliśmy już kilkakrotnie. Łącznik ten miał stanowić między innymi dojazd dla pracowników rzeszowskiego zakładu energetycznego.

- Będziemy protestować! Zabiorą nam ostatni skrawek zieleni – mówili wówczas mieszkańcy bloku przy ul. 8 Marca. Pod naporem mieszkańców władze miasta wycofały się z budowy łącznika i zaproponowały inną opcję. – Przebudowa ulicy 8 Marca jest konieczna, ponieważ ruch na niej jest duży. Mieszkańcom zaproponowaliśmy rozbudowę tej ulicy: zamiast jednokierunkowej będzie dwukierunkowa, na co się zgodzili – mówi Chłodnicki.

W planach jest likwidacja pasa zieleni przedzielającego ulicę 8 Marca i rozbudowanie ulicy. Parkingi powstaną po obu stronach jezdni: wzdłuż kamienicy i wzdłuż tzw. zielonego rynku. – Auta będą parkowały prostopadle bądź pod skosem, dzięki temu zyska się więcej miejsc parkingowych – zapewnia Chłodnicki. Na końcu ulicy powstanie małe rondo, dzięki któremu kierowcy będą mogli łatwo zawrócić.

Szacowany koszt przebudowy to około 1 mln zł. Prace prawdopodobnie ruszą już pod koniec roku.

Ewelina Nawrot

do “Ulica 8 Marca będzie poszerzona”

 1. ruskowsianin

  Ostanio gdy bylem w Sandomierzu na targu to az sie przyjemnie chodzilo i robilo zakupy.
  Nie mogl by taki targ powstac w Rzeszowie ?

 2. pniok rzeszowski

  To domy wyburza czy hale targowa przesuna ?

 3. roman

  jak widzę Yeti’ego to mi sie nóż w kierzeni otwiera …. :evil:

 4. spowiednik

  parking wzdłuż zielonego rynku ? to ja już nie kupię nic na tym ryneczku kiedy owoce będą leżeć cały dzień w rakotwórczych spalinach wydzielanych przez układy wydechowe samochodów .

 5. ROMAN

  nie jest dobre rozwiązane; matoły za kierownicą nie mają świadomości długości swojej bryki – i znow „dupa” będzie wystawała na jezdnię z tym przypadkiem mamy do czynienia na ul. Targowej[ od strony Hali]
  praktycznie jeden pas jest nie przejezdny – szanownego patrolu z drogówki nie ma aby tumanom uzmysłowił błąd – to samo będzie po przebudowie.

  • Leon

   skąd ta data koniec roku, czy macie projekt, przejść przez Rzeszowski ZUDP, uzyskać pozwolenie na budowę (tu jest wymagane) zrobić projekt; postępowanie przetargowe, bo kwota pod nieogranicziony –
   jestem optymistą, że może w kwietniu ruszą z robotą, a tan pan to już nie raz różne fanaberie obiecywał,
   proponuje by mówił publicznie realnie, a nie o tak by gadać……

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.