Umowa na budowę trybuny podpisana

Umowa na budowę trybuny podpisana.

RZESZÓW. Zgodnie z zapowiedziami władze miasta podpisały w piątek umowę na wykonanie trybuny wschodniej stadionu miejskiego przy ul. Hetmańskiej. Przetarg na jej budowę wygrało konsorcjum dwóch firm – Alstalu z Inowrocławia i Inżynierii z Rzeszowa.

Na wykonanie trybuny wykonawca ma czas tylko do końca marca 2012 r. Na przesunięcie terminu zgodził się marszałek. Wcześniej zakładano, że trybuna powstanie do końca września. Jednak z powodu trwających roszczeń klubu Stal, a później zastrzeżeń marszałka podpisanie umowy z wybranym konsorcjum było wciąż przesuwane.
We wtorek radni zgodzili się przesunąć na przyszły rok ponad 12 mln zł na budowę trybuny zapisane w wieloletniej prognozie finansowej i tegorocznym budżecie. Był to ostatni warunek, by miasto mogło zawrzeć umowę.

Prace przygotowawcze mają rozpocząć się już w sobotę. Zadaszona, dwupoziomowa trybuna złożona z 9 segmentów ma mieścić ponad 4700 widzów i kosztować 32,1 mln zł. Powstanie pomiędzy słupami oświetleniowymi od wschodniej strony stadionu. Wykonawca ma też zbudować dojazd i wejście od strony al. Powstańców Warszawy.
kk

do “Umowa na budowę trybuny podpisana”

  1. ona

    a bedzie loża dla vipów ratuszowych,biskupów i lokalnych biznesmenów?MOga sie nie pomiescic-przecież mają wjazd za darmo!

  2. roman

    parking jest pod AUCHAN- duży a potem B/Pas albo rowerek albo piechotka – spacerek dobrze robi nie

  3. roman

    no można w końcu westchnąć-nareszcie oby prace szły zgodnie z terminem

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.