Umowa ws. budowy Res-Vita jednak w przyszłym tygodniu

Res-Vita ma powstać u zbiegu al. Witosa i ul. Wyspiańskiego. Centrum handlowo-rozrywkowe zajmie ok. 5 ha terenów. Fot. UCEES

RZESZÓW. Budowa centrum handlowo-rozrywkowego Res-Vita ma rozpocząć się w 2013 roku.

W tym tygodniu miała zostać podpisana przedwstępna umowa między klubem CWKS Resovia a miastem w celu przejęcia ostatnich terenów pod budowę centrum handlowo-rozrywkowego Res-Vita. – Z powodu nieobecności wiceprezydenta Holzera termin został przesunięty na przyszły tydzień – mówi Witold Walawender, dyrektor biura zarządu CWKS Resovii.

Do rozpoczęcia budowy centrum brakuje tylko 1,7 ha terenów przy al. Witosa. Działki te należą do władz miejskich, ale rzeszowscy radni podjęli decyzję, że tereny te zostaną przekazane CWKS Resovii w formie wieczystego użytkowania. Dzięki temu klub stanie się udziałowcem Res-Vita (inwestorem jest przedsiębiorca Tadeusz Dykiel). – Gdyby sam inwestor chciał pozyskać miejskie tereny, konieczne było by ogłoszenie przetargu – wyjaśnia jeden z urzędników miejskich.

Władze miejskie wyceniły wspomniane 1,7 ha ziemi na 7 mln zł. Po podpisaniu umowy Resovia będzie musiała zapłacić miastu 25 proc. kwoty. Później rokrocznie na miejskie konto klub będzie musiał wpłacać 3 proc. tej kwoty.

Sztuczne lodowisko i ścianka wspinaczkowa
Obiekt ma zająć ok. 5 ha terenów przy skrzyżowaniu alei Witosa z ul. Wyspiańskiego. Będzie podzielony na dwie części. W pierwszej, mają znaleźć się duże markety spożywcze, sportowe, budowlane oraz salon RTV i AGD. Na pierwszym piętrze ma powstać syntetyczne lodowisko, skate-park, tor rolkowy, ścianka wspinaczkowa, kino i dyskoteka.

W drugiej części obiektu (od strony stadionu) powstanie hotel ze 154 pokojami, klub kibica i restauracja z widokiem na murawę. – Już się nie mogę doczekać aż powstanie to centrum – mówi pani Irena z Rzeszowa. – Mieszkam w pobliżu i w końcu wybierając się na zakupy nie będę musiała jeździć po całym mieście, tylko wszystko załatwię w jednym miejscu. A dzieci będą miały fajne miejsce na spędzenie wolnego czasu – dodaje.

Budowa centrum ma rozpocząć się w przyszłym roku.

***
Niekończąca się opowieść o budowie Res-Vity, dawniej Resovia Park, zdaje się dobiegać końca. Najtrudniejsza część, czyli pozyskanie terenów pod budowę, jest już za inwestorami. Teraz powinno iść już z górki.

Ewelina Nawrot

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o