Umowa ws. Res-Vity wciąż niepodpisana

Tak ma wyglądać centrum handlowo-rozrywkowe Res-Vita.Fot. UCEES

RZESZÓW. Inwestorzy czekają aż władze miasta przedstawią ostateczny projekt umowy w sprawie przejęcia brakującego terenu pod rozpoczęcie budowy Res-Vity.

Rozpoczęcie budowy centrum handlowo-rozrywkowego Res-Vita po raz kolejny zostaje odwleczone w czasie. – Czekamy na ostateczny projekt umowy, który mają przygotować władze miasta – mówi krótko Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovia. Dopiero wówczas będzie można rozpocząć jakiekolwiek prace.

Cała sprawa dotyczy brakujących 1,7 ha ziemi przy al. Witosa, które są w rękach miejskich. Inwestor Tadeusz Dykiel i klub Resovia potrzebują tego skrawka terenu, by móc ruszyć z budową. Miasto ma je przekazać klubowi w formie wieczystego użytkowania. – Trzeba dopracować szczegóły. My przedstawiliśmy swoją umowę, władze miasta swoją, a teraz czekamy na ostateczny projekt. Powinien pojawić się za kilka dni, a wtedy będziemy mieli 10 dni na ustosunkowanie się do niej – wyjaśnia Bentkowski.

Władze miasta wycenią wspomniane 1,7 ha ziemi, a klub będzie musiał wpłacić na miejskie konto 25 proc. tej sumy, a potem co roku jeszcze po 3 proc.

Res-Vita ma zająć w sumie ok. 5 ha terenów przy skrzyżowaniu alei Witosa z ul. Wyspiańskiego. Mają się w nim znaleźć m.in. sztuczne lodowisko, ścianka wspinaczkowa, markety, kino oraz hotel. Budowa ma ruszyć w 2013 roku.

Ewelina Nawrot

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
malczewskiresetandrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
malczewski
Gość
malczewski

Uważam, ze należałoby ostatecznie odrzucić pomysł paru cwaniaków pazernych na ziemię i dać sobie spokój z kosmicznymi pomysłami. Ludzie wiedzą, że nie chodzi tu wcale o sport i rozrywkę, tylko o cenną ziemię za grosze. Pisanie przez „andrzeja” i „reseta” o kolesiach i konkurencji -/jakiej?/ świadczy o „merytorycznej” dyskusji :)

reset
Gość
reset

andrzej o tym samym pomyślałem, bo to nie koleszka …..

tak władze dbają aby konkurencji nie było :)

andrzej
Gość
andrzej

Dzieje się tak DLATEGO BO TO NIE KOLEŚ RYSIU BUDUJE