Unia Europejska czy IV Rzesza?

Fot. Archiwum

To co dziś niepokoi to nie tyle możliwość powstania „Europy dwóch prędkości”, bo ta de facto istnieje od momentu wprowadzenia wspólnej waluty, ile zamknięcie tej “szybszej” przed krajami do niej aspirującymi. 

Nieudane próby zażegnania kryzysu zadłużenia finansowego w strefie euro w ostatnich dwóch latach, doprowadziły do wytworzenia wśród społeczeństw państw unijnych niemal nieograniczonego przyzwolenia na integracyjne eksperymenty europejskiej elity politycznej, na czele z prezydentem Francji i kanclerz Niemiec. Powód jest prosty – jest już tak źle, że zagrożona jest nie tylko wspólna waluta, ale cała Unia Europejska, a skoro samo się nie naprawi to trzeba szukać, próbować i… może się uda.

Więcej w Super  Nowościach

Arkadiusz Rogowski

do “Unia Europejska czy IV Rzesza?”

 1. ANDRZEJ

  jednego przedstawiciela IV rzeszy juz mamy w polsce,POdziadku

 2. IQ - 1/2

  Nie jestem inreligentny – niech mi ktoś powie: jest dobrze czy jest źle?

 3. ROMAN

  To znowu napawe mnie śmiechem- przecież wiadomo że zwykły śmiertelnik ma guwno do gadania to nie on wywołał kryzys i nie on pociąga za sznurki -to kliki przy władzy- fundusze walutowe- banki – pociągają za sznurki – a jak coś spieprzą to wtedy larum że kryzys i mamroczą o konieczności zaciskania pasa – to fałsz – obłuda i kpiny robione ze zwykłego niewolnika- aby go jeszcze bardziej zadołować – a potem ci sami krzykacze wypłacają sobie dewidendy i premie – jaką np. ostatnio zgarnął jakiś kacyk- dyrektor z banku w anglii chyba około miliarda – a pobory miesięczne też oscylują około tej kwoty – i oczywiście jaka unia – unia władzy i niewolników.

 4. Europejczyk

  anty unijna propaganda – PANIE Arkadiuszu gdyby nie to ze jestesmy w UE to bylibysmy trzecim swiatem !! Gdyby nie UE to w Europie mielibysmy juz kilka powaznych konfliktow… Przez wiele dziesiatek lat bylo super, przyszedl powazny kryzys i nagle juz mowi sie o rozpadzie, blebleble – kryzys wzmocni tylko UE !

 5. adam

  proste czemu jestes biedny -> bos glupi, czemu jestes glupi-> bos biedny buhahhahaa i to tyle w temacie

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.