Unia Europejska mówi “NIE” foliowym reklamówkom

Już wkrótce reklamówki jednokrotnego użytku odejdą w zapomnienie. Fot. Wit Hadło

UE. KRAJ. Pół tysiąca foliowych siatek – średnio tyle w ciągu roku zużywa przeciętny obywatel Unii.

Unia Europejska pracuje nad kolejnym zakazem. Tym razem ma on dotyczyć używania plastikowych reklamówek. Wszystkie kraje członkowskie będą miała bezwzględny zakaz korzystania z siatek jednokrotnego użytku. Zamiast tego każdy będzie musiał kupować torby wielokrotnego użytku.

Komisarz europejski ds. środowiska, Janez Potocnik, uważa że plastikowych siatek używamy tylko przez kilka chwil, ale potem przez lata zatruwają środowisko. Bruksela w kwietniu ma rozpocząć obrady nad ustaleniem przepisów, które zobowiązują państwa Unii Europejskiej do zakazu wprowadzania foliowych siatek do obiegu.

Przeciętny Europejczyk zużywa rocznie średnio 500 reklamówek. Zwykle sięga po nie tylko jeden raz. – Staram się brać na większe zakupy swoją torbę na zakupy, jednak przy mniejszych o tym nie pamiętam i biorę lub kupuje w sklepie “jednorazówki” – mówi pan Bogdan G. z Rzeszowa.

Unia broni się, że tylko w taki sposób można ochronić środowisko naturalne. Jedna siatka rozkłada się nawet do 450 lat. Zakazu używania plastikowych reklamówek możemy spodziewać się już w przeciągu dwóch lat.

Ewelina Nawrot

do “Unia Europejska mówi “NIE” foliowym reklamówkom”

 1. ROGOL

  Wpierw wprowadzic niewielka oplate za worek foliowy w sklepiena przyklad 5 groszy i zredukuje sie odrazu o polowe zuzycie workow.Jedni beda pakowac do swoich toreb a inni uzywac plastikowe wielokrotnie az zapakuja w nie smieci i wyzuca.
  Plaga tak naprawde sa wszelkie opakowania plastikowe a nie szklane w ktore powinno byc wszystko pakowane bo zdrowe opakowanie to zdrowy konsument tego co z niego spozyje..

 2. ROMAN

  a kiedy unia ustali długość papieru do jednego posiedzenie na kiblu i czas posiedzenia ? proponuję pomiar w sekundach aby nie zabierać czasu na posiedzenie z czasu pracy do 67

 3. Kalasanty

  Może jednak zamiast zakazać wystarczy zmienić rodzaj surowca na reklamówki….
  Istnieją przyjazne środowisku materiały.

 4. rysiek

  precz z PiS em !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.