Uniwersytet oddaje stadion Resovii w ręce Marszałka

Tak wygląda koncepcja budowy Wojewódzkiego Centrum Sportu Młodzieży. Fot. Pracownia Projektowa ZK Architekci s.c. w Rzeszowie

RZESZÓW. Marszałek Województwa przejmie stadion Resovii przy ul. Wyspiańskiego.

Stadion sportowy Resovii przy ul. Wyspiańskiego przejdzie w ręce samorządu województwa. Z taką propozycją wystąpił sam Uniwersytet Rzeszowski, bo jak tłumaczył, nie stać go na jego dalsze utrzymanie. Samorząd ją przyjął. Szkopuł w tym, że władze uniwersytetu chcą pieniądze, a samorząd zapłacić nie chce.

Jeśli strony dojdą do porozumienia, to na terenach przy ul. Wyspiańskiego powstanie Wojewódzkie Centrum Sportu Młodzieży. Władze Resovii, co prawda od lat planują budowę centrum lekkoatletycznego przy stadionie, ale dzięki finansowej pomocy samorządu można by było w końcu rozpocząć prace.

Z ich obliczeń wynika bowiem, że na ten cel potrzeba ok. 60 mln zł. Za te pieniądze powstałyby nowe boiska, bieżnia, hala sportowa, trybuny oraz wielopoziomowy parking. Prace mogłyby ruszyć końcem marca 2013 r.

Na razie intencyjnie
Uchwałę o przejęciu stadionu wydał w czwartek (29.11) Zarząd Województwa Podkarpackiego. Uchwała jest intencyjna – oznacza to, że daje zielone światło realizacji wspomnianych planów.

Problem polega jednak na tym, że Uniwersytet Rzeszowski chce otrzymać pieniądze za oddanie stadionu. Wiesław Bek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, w rozmowie z mediami powiedział, że samorządu nie stać na odpłatne przejęcie obiektu. Zapewnia jednak, że obiekt będzie otwarty zarówno dla uczelni, jak i Resovii.

Senat Uniwersytetu Rzeszowskiego ma zapoznać się z wspomnianą uchwałą i podjąć decyzją do końca roku. Później sprawa trafi pod głosowanie na sejmiku województwa, bo to do radnych będzie należała ostateczna decyzja.

Ewelina Nawrot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
sportowy tryb życia GRWaStankasprzakROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sportowy tryb życia GRW
Gość
sportowy tryb życia GRW

Wizualizacje mogą sobie wsadzić, już nie raz Bentek nam takie coś pokazywał, pokażcie projekt wykonawczy a nie czyjąś twórczość z programu graficznego! Gdzie oświetlenie i zadaszenie stadionu?
Przecież żeby wybudować taki coś jak na wizualizacjach to potrzeba znacznie więcej niż 60mln zł! Jak junom zrobili inwestycje za ponad 40 mln zł i co tam jest – jedna trybuna z dachem i wyremontowali starą?
To nam mają wybudować cały taki obiekt za 60mln ? żeby się nie okazało że okroją to co zaprojektowali przez pól i zbudują nam kameralny obiekt żeby wystarczył na gę w 2 lidze? Tu trzeba konkretów a nie wizualizacji!

a
Gość
a

a co z blokiem sportowa 6B obok stadionu, przecież te mury zaciemnią dolne pietra

Stan
Gość
Stan

Trybuny bez dachu? Bez sensu.

kasprzak
Gość
kasprzak

Zmiana właściciela to jeszcze nie początek inwestycji, a szkoda. Marszałek nie ma kasy na wykup obiektu od URz, a co dopiero na inwestycje. Pewnie do rozbudowy dojdzie, ale to nie w tej dekadzie…

ROMAN
Gość
ROMAN

od razu przy projektowaniu należy uwzględnić boksy dla; gladiatorów/ dzikich kotów / rydwanów/ koni / pomieszczenia dla rannych i zabitych/ komory reanimacji i odnowy oraz do ćwiczeń i siłownie
– sport i rewia dla wszystkich – o to chodzi – o dobre relacje przed i po zabawie

Jordan
Gość
Jordan

To jeszcze narodowego brakuje w Rzeszowie

sokół
Gość
sokół

kpiną jest nazywanie tego małego obiektu sportowego stadionem

do pizdzislawa
Gość
do pizdzislawa

Przeciez nie spodziewasz sie, ze na Wyspianskiego beda emblematy stali? Oczywiscie, ze nie bedzie tam zadnych ich „oznaczen”

Wuj ch..
Gość
Wuj ch..

Stadion wojewódzki im. Kuby

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Stadion Miejski mamy, to teraz czas na Stadion Wojewódzki !!!!