Upośledzony 25-latek wyszedł z aresztu

Radosław Agatowski już w domu w miejscowości Sianożęty. Agatowski jest upośledzony i nie ma zdolności rozpoznawania swoich czynów. Fot. PAP/Marcin Bielecki
Radosław Agatowski już w domu w miejscowości Sianożęty. Agatowski jest upośledzony i nie ma zdolności rozpoznawania swoich czynów. Fot. PAP/Marcin Bielecki

WARSZAWA. Po interwencji senatorów i byłego ministra.

Prokurator generalny Andrzej Seremet interweniuje ws. 25-letniego Radosława Agatowicza, upośledzonego skazanego na więzienie za drobne kradzieże.

Seremet zwrócił się w jego sprawie do prokuratora z Kołobrzegu ws. zarządzenia przerwy w wykonywaniu kary chłopaka. Polecił też zbadanie wszystkich spraw, w których zapadły wyroki ws. Radka.

Upośledzony 25-latek, wyszedł w środę (12.06) z aresztu w Koszalinie na przepustkę. Chłopak został siedmiokrotnie skazany za drobne kradzieże. Według biegłych, wskutek upośledzenia, Radek ma ograniczoną poczytalność. O interwencję ws. Radka zwrócili się senatorowie PO oraz b. minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, który telefonował w tej sprawie do Andrzeja Seremeta.

– Sama sprawa jest poruszająca i bulwersująca. Poleciłem zbadanie wszystkich spraw, w których zapadły wyroki ws. tego człowieka. Sądzę, że ta analiza doprowadzi do wniosku o możliwości wniesienia kasacji przynajmniej w niektórych sprawach – powiedział Seremet.

Zwrócił uwagę, że w początkowych sprawach przeciwko Radkowi biegli wydawali opinie o niepoczytalności, ale w pozostałych stwierdzali, że jest on poczytalny w stopniu ograniczonym. – W tego rodzaju sprawach powinniśmy oczekiwać konsekwentnych opinii – uważa prokurator generalny.

Zgodnie z wyrokami, jakie zapadły ws. Radka, chłopak wyjdzie na wolność dopiero w 2017 roku.

TVN 24/ps

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
marian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
marian
Gość
marian

CO ZA KRAJ CHORY ZEBY CZUBKA ZAMYKAC W WIEZIENIU SZKODA CHLOPAKA A CI PRPKURATORZY I SEDZIOWIE TO SA CHORZY LUDZIE ZEBY ZAMYKAC TAKIEGI CHLOPAKA ALE TAKIE MAMY SADY GORZEJ JAK ZA KOMUNY SZOK