Uratował dziecko przez telefon

Jacek Kawałko (z prawej) otrzymał serdeczne podziękowania od uratowanego przez siebie maluszka i od matki chłopca

BOLESŁAWIEC, DOLNOŚLĄSKIE. Matka 1,5-rocznego chłopca podziękował policjantowi za skuteczną pomoc

Asp. Jacek Kawałko z policji w Bolesławcu otrzymał podziękowania i kwiaty od kobiety, której pomógł w uratowaniu życia jej synka. Zdrowy już maluch dostał od policji worek słodyczy i maskotkę – pluszowego “Komisarza Lwa”.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się pod koniec marca.

- Późnym wieczorem zastępca oficera dyżurnego aspirant Jacek Kawałko odebrał telefon, w którym kilkunastoletni chłopiec wzywał pomocy do swojego, duszącego się braciszka – informuje mł. asp. Adriana Szajwaj, oficer prasowy bolesławieckiej policji. – Dzwonił na numer 112. Zastępca dyżurnego wypytał dzwoniącego o wiek dziecka i co się z nim dokładnie dzieje. W tym czasie oficer dyżurny przekazywał wezwanie dyspozytorce pogotowia ratunkowego.

Jacek Kawałko cały czas rozmawiał z chłopcem wzywającym pomocy. Instruował go, jak sprawdzić, czy dziecko ma drożne drogi oddechowe, czy wyczuwalne jest tętno i jak prowadzić dalej sztuczne oddychanie. Te instrukcje chłopiec przekazywał matce, a ta ratowała małego synka. Ta nietypowa akcja trwała do czasu przyjazdu ratowników. Dziecko czuje się już dobrze.

- Po całym zdarzeniu matka uratowanego chłopca chciała osobiście podziękować policjantowi, który jej pomógł i profesjonalnie ją instruował jak udzielić pomocy jej dziecku – dodaje Adriana Szajwaj. – Podczas spotkania w obecności komendanta kobieta przekazała asp. Jackowi Kawałko symboliczne kwiaty i serdeczne podziękowania. Uratowany maluch otrzymał od nas słodycze i maskotkę Dolnośląskiej Policji – przyjaciela dzieci “Komisarza Lwa”.

Krzysztof Rokosz

do “Uratował dziecko przez telefon”

  1. Kolega

    No, no Jacek, Jacek … moje gratulacje.
    Nic się nie zmieniłeś przez te ostatnie dwadzieścia lat, bo wtedy widziałem Cię po raz ostatni.
    Aczkolwiek przed świętami rozmawiałem przed Kogutem na A-4 o Tobie z chłopami z drogówki prosząc Ich o pozdrowienie Ciebie.
    Pozdrawiam M.K.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.