Uratowanych 80 miejsc pracy

Zakład w Hadykówce i złoże iłów, z którego czerpie się surowiec do produkcji cegieł i pustaków. Fot. Archiwum

RZESZÓW, HADYKÓWKA: Ceramika Polska kupiła Hadykówkę.

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku budowlanym – Zakład Ceramiki Budowlanej Hadykówka został kupiony przez Ceramikę Polską, która jest częścią Południowej Grupy Kapitałowej.

Hadykówka jest producentem ekologicznych pustaków szczelinowych oraz elementów stropowych. Zakład jako jedyny w Polsce i pierwszy w Europie uzyskał certyfikat potwierdzający 100-procentową ekologiczność wszystkich swoich produktów. Zakład w kryzysie popadł jednak w zadłużenie i 9 października ub. roku sąd ogłosił jego upadłość, ale syndyk podjął działania, aby renomowana marka została uratowana. W Hadykówce cały czas trwała produkcja, a wkrótce pojawiło się kilku branżowych inwestorów z kapitałem polskim i zagranicznym.

Ostatecznie umowa o sprzedaży zakładu podpisana została ze spółką Ceramika Polska i od dzisiaj do gry na rynku producentów ceramicznych materiałów ściennych wchodzi nowy znaczący gracz pod nazwą Ceramika Polska Hadykówka Sp. z o.o. Inwestor nie tylko utrzyma miejsca pracy dla około 80 zatrudnionych, ale ma też konkretne plany rozwoju produkcji, modernizacji i automatyzacji zakładu oraz rozszerzenia asortymentu i wykreowania na rynku Hadykówki jako marki premium. Zakład ma być przyczółkiem do stworzenia narodowej, w 100-proc. polskiej grupy producenckiej w branży ceramiki budowlanej. Poziom inwestycji planowanych w zakładzie w ciągu dwóch najbliższych lat sięgać ma blisko 10 mln złotych.

Ceramika Polska Hadykówka ma być jedną z kluczowych spółek w Południowej Grupie Kapitałowej, skupiającej kilkanaście firm w centralnej i południowej Polsce. Są wśród nich m.in.: Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie Res–Drob, Wisłok Inwestycje, Kopalnie Kruszywa Naturalnego oraz sieć biur traderskich ProTrader.

rum

do “Uratowanych 80 miejsc pracy”

  1. Wieśniak

    Doprawdy drudno zrozumieć że tak remonowana firma zgłosiła upadłość.Może były to celowe działania PO i PSL-u.Do nich to podobne.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.