Uratowanych 80 miejsc pracy

Zakład w Hadykówce i złoże iłów, z którego czerpie się surowiec do produkcji cegieł i pustaków. Fot. Archiwum

RZESZÓW, HADYKÓWKA: Ceramika Polska kupiła Hadykówkę.

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku budowlanym – Zakład Ceramiki Budowlanej Hadykówka został kupiony przez Ceramikę Polską, która jest częścią Południowej Grupy Kapitałowej.

Hadykówka jest producentem ekologicznych pustaków szczelinowych oraz elementów stropowych. Zakład jako jedyny w Polsce i pierwszy w Europie uzyskał certyfikat potwierdzający 100-procentową ekologiczność wszystkich swoich produktów. Zakład w kryzysie popadł jednak w zadłużenie i 9 października ub. roku sąd ogłosił jego upadłość, ale syndyk podjął działania, aby renomowana marka została uratowana. W Hadykówce cały czas trwała produkcja, a wkrótce pojawiło się kilku branżowych inwestorów z kapitałem polskim i zagranicznym.

Ostatecznie umowa o sprzedaży zakładu podpisana została ze spółką Ceramika Polska i od dzisiaj do gry na rynku producentów ceramicznych materiałów ściennych wchodzi nowy znaczący gracz pod nazwą Ceramika Polska Hadykówka Sp. z o.o. Inwestor nie tylko utrzyma miejsca pracy dla około 80 zatrudnionych, ale ma też konkretne plany rozwoju produkcji, modernizacji i automatyzacji zakładu oraz rozszerzenia asortymentu i wykreowania na rynku Hadykówki jako marki premium. Zakład ma być przyczółkiem do stworzenia narodowej, w 100-proc. polskiej grupy producenckiej w branży ceramiki budowlanej. Poziom inwestycji planowanych w zakładzie w ciągu dwóch najbliższych lat sięgać ma blisko 10 mln złotych.

Ceramika Polska Hadykówka ma być jedną z kluczowych spółek w Południowej Grupie Kapitałowej, skupiającej kilkanaście firm w centralnej i południowej Polsce. Są wśród nich m.in.: Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie Res–Drob, Wisłok Inwestycje, Kopalnie Kruszywa Naturalnego oraz sieć biur traderskich ProTrader.

rum

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Wieśniak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wieśniak
Gość
Wieśniak

Doprawdy drudno zrozumieć że tak remonowana firma zgłosiła upadłość.Może były to celowe działania PO i PSL-u.Do nich to podobne.