Uratują nawet spod chmur

Kluczyki do nowoczesnych wozów są już w rękach strażaków i jeśli zajdzie taka potrzeba wyjadą, by nieść pomoc ofiarom pożarów

TARNOBRZEG. Straż Pożarna wzbogaciła się o sprzęt do ratowania pod wodą i pod chmurami

Komenda Miejska Państwowej Straż Pożarnej w Tarnobrzegu ma już na swoim wyposażeniu 37 metrową drabinę, która pomoże uratować ofiary pożarów z najwyższych budynków w mieście. Wczoraj, odbyło się oficjalnie przekazanie tego sprzętu.

Ciężki samochód ratownictwa wysokościowego z drabiną rozkładającą się na wysokość 37 metrów wart jest 1,7 mln zł. KM PSP w Tarnobrzegu otrzymała także kamerę termowizyjną oraz drugi ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy o pojemności 8 tys. metrów sześć. Wody wart 700 tysięcy złotych. Sprzęt został przekazany pod dowództwo bryg. Andrzeja Babca, komendanta PSP w Tarnobrzegu przez st. bryg. Romana Petrykowskiego, zastępcę podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP.

W uroczystościach wzięli udział także przedstawiciele władz miasta i powiatu tarnobrzeskiego.

– Bardzo cieszymy się z tego sprzętu, bo uzupełnia on nasze dotychczasowe wyposażenie. Drabina umożliwi niesienie pomocy osobom uwięzionym we wszystkich znajdujących się na terenie powiatu wysokościowcach – powiedział Babiec.

Jedynym miejscem, do którego mogła by nie sięgnąć, chociaż komendant zakłada, że i tam można byłoby ustawić drabinę pod odpowiednim kątem i dosięgnęłaby pod sam dach, to gmach tarnobrzeskiego sądu.  Mieszkający i pracujący w innych wieżowcach mogą się czuć całkiem bezpiecznie.

mrok

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments