Uroda daje szczęście… według ekonomistów

Uroda wpływa bardziej bezpośrednio na szczęście kobiet niż mężczyzn.

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. Ekonomiści zaś twierdzą, że zarówno szczęście, jak i pieniądze można zyskać dzięki… atrakcyjności.

Do takich wniosków doszli ekonomiści z University of Texas-Austin, na podstawie badań przeprowadzonych wśród 25 tys. ludzi na całym świecie. Okazuje się, że piękni ludzie czują się szczęśliwsi od osób o przeciętnej powierzchowności.

Naukowcy obliczyli, że ekonomiczne korzyści płynące z urody mogą zapewnić przynajmniej połowę dodatkowego szczęścia, jakim obdarzeni są urodziwi.

– Wpływ urody na szczęście dokonuje się przede wszystkim przez korzyści ekonomiczne – twierdzi Daniel Hamermesh, który bada wpływ atrakcyjności od wielu lat.

Wiele badań przeprowadzonych do tej pory dowiodło, że uroda poprawia stan budżetu: atrakcyjne osoby więcej zarabiają i pobierają się z osobami, które także wyglądają dobrze i mają wysokie zarobki.

Choć badania zostały przeprowadzone wśród obu płci, naukowcy twierdzą, że uroda wpływa bardziej bezpośrednio na szczęście kobiet niż mężczyzn.

PAP, bez

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments